BEROUN – P. KOPANINA 2:2

Vstup do zápasu se domácím nevyvedl. „Hned od druhé minuty jsme prohrávali. Udělali jsme tam chybu. Miloš Novák s Danem Černým se nedomluvili, k míči se dostal hráč hostů, který prostřelil Hejcmana,“ poznamenal Lacina. S postupem času se hra vyrovnala. „Nezačali jsme moc dobře, pak ale hra byla vyrovnaná,“ zmínil trenér Lacina, který dodal, že Berounští si postupně začali vytvářet šance. Jenže Michalík ani Hájek na brankáře Borského nevyzráli. Vyrovnání se nakonec domácí dočkali po půlhodině hry, když se přímo z rohu trefil Buch. „Zafoukal vítr a míč skončil v brance,“ poznamenal trenér Českého Lva – Unionu. Závěr prvního poločasu pak přinesl ještě jeden gól, tentokrát se ale radovali hosté, když Bláhova dalekonosná střela z trestného kopu skončila za zády berounského brankáře. „Dostali jsme laciný gól, řekl bych, že tady David Hejcman docela zaváhal,“ poznamenal berounský trenér.

Po změně stran se častěji hrálo na branku Kopaniny. „Druhou půli jsme byli lepším týmem. Dostali jsme se do řady šancí, ale neuvěřitelným způsobem jsme to spálili,“ zmínil Lacina, který dodal, že berounští neproměnili čtyři sóla. Na Borského ale dvakrát nevyzrál Michalík, Hájek sice brankáře hostů obešel, jenže z úhlu trefil jen tyč a gólem neskončil ani únik Bucha. Berounští pak mohli vyrovnat z penalty, když hosté zahráli rukou, jenže Buch desítku neproměnil, brankář Borský jeho střelu vystihl. Vše si ovšem berounský záložník vynahradil v samém závěru utkání, kdy se postaral o vyrovnání. Zdeněk Buch postupoval na branku z ostrého úhlu, brankář Kopaniny si povyběhl, nebylo mu to ale nic platné. „Byla to velká šance, ale zakončení bylo hodně těžké. Zdeněk to trefil opravdu pěkně přes celou branku,“ podotkl Lacina.

S remízou byl berounský trenér vcelku spokojen, na hře ale viděl nedostatky. „Někteří hráči mi připadali pomalí, hlavně v obranné fázi. Budeme muset na té dynamice zapracovat. Máme na to celou přípravu,“ dodal trenér Lacina.

Další přípravné utkání čeká berounské fotbalisty v neděli 29. ledna, kdy se od 14 hodin představí na půdě Tatranu Rakovník.