ČLU Beroun – Český Brod 0:3 (0:1)

Zápas s divizním Brodem se Berounským příliš nepovedl po výsledkové stránce. Herně nebyl k vidění až takový rozdíl. „Řekl bych, že zápas asi rozhodlo obutí hráčů. Tam je to vyloženě na tarfy a u nás mají snad kromě Michala Dochtora všichni lisovky. Umělá tráva tam strašně klouže, možná je to i tím mrazem,“ uvedl berounský trenér Vladimír Lacina, který tradičně nastoupil do branky. I on se potýkal s těžkým terénem. „U mě jako u brankáře bylo neřešitelným problémem se pořádně odrazit,“ podotkl Lacina. Podobně na tom byli i ostatní berounští hráči. „My jsme hrozně klouzali, pořád jsme byli na zemi,“ dodal berounský trenér.

I když hraje Český Brod divizi, velký rozdíl ve hře vidět nebyl. „Zápas byl vcelku vyrovnaný. V první půli jsme dostali gól, dá se říct, z ničeho. Udělali jsme chybu u velkého vápna, kde jsme si zbytečně strkali míč na metr, oni to vypíchli a dali z toho gól,“ popsal jedinou trefu prvního poločasu Lacina. Skórovat mohli i berounští hráči. Jenže Marek Horel svou šanci neproměnil a podobně se vedlo i Hájkovi. „Postupoval na branku ze strany. Měl to dát pod sebe, ale příliš dlouho držel míč a zbytečně to řešil individuelně,“ uvedl berounský trenér.

I po změně stran mohl Beroun udeřit, ani tentokrát ale šance gólem neskončila. „Michal Dochtor netrefil úplně prázdnou branku. Gólman to špatně vykopl, Michal vybojoval míč a dával to z první levačkou. Šlo to těsně vedle branky,“ zmínil velkou šanci trenér Lacina. Poté udeřili hráči Českého Brodu, kteří zvýšili na 0:2. „Při druhém gólu to šlo kousek vedle mě a já nebyl vůbec schopen se odrazit. Uklouzlo mi to, jinak bych to normálně chytil. Ta střela byla chytatelná,“ podotkl brankář a trenér v jedné osobě. Beroun poté inkasoval ještě jednou. „Při třetím gólu jsme byli zbytečně vytažení. U velkého vápna jsme ztratili míč, oni to rychle nakopli do předu, šli dva na jednoho a proměnili to,“ poznamenal ke třetímu gólu Českého Brodu Lacina. Berounští poté mohli zaznamenat alespoň čestný úspěch, sólo Hájka ovšem vychytal brankář hostů. Zápas tak skončil vítězstvím Českého Brodu v poměru 3:0.

V sobotu čeká fotbalisty Českého Lva – Unionu další turnajové utkání, ve kterém se střetnou od 11.30 hodin s divizním družstvem Dukly Praha B.

Beroun: Lacina – Vopěnka, Vlček, Chroust, Novák – Němec, Dochtor M., Šíma, Horel – Michalík, Hájek.