Beroun – Libiš 1:0

Berounští se na důležité utkání poctivě připravovali. „My jsme po zápase s Kutnou Horou, kde jsme propadli na celé čáře, šli do tohoto utkání s jediným cílem, a to vyhrát. V týdnu jsme se připravovali na to, že musíme zvýšit důraz, bojovnost a takovou tu zdravou agresivitu. Kluci si to vzali k srdci a přistoupili k tomu po této stránce odpovědně,“ uvedl berounský trenér Vladimír Lacina.

Domácí fotbalisté vstoupili do utkání aktivně a hned v 7. minutě se dostali do vedení. Marek Horel parádně odcentroval z rohu, brankář hostů se snažil míč vyboxovat, ale přes houštinu těl se k němu pořádně nedostal, a tak je nakonec nešťastně srazil do vlastní branky. O pět minut později to mohlo být 2:0. Tentokrát centroval z rohu Pobiš a po následném závaru zachraňovali hosté situaci na brankové čáře. Po chvíli pak mohl skórovat Pobiš, který se protáhl mezi obránci a proti jeho následné střele mířící do šibenice vytáhl brankář Libiše skvělý zákrok. „Volalo to po gólu,“ podotkl trenér Lacina. Gólu se nakonec diváci v první půli nedočkali. „V první půli jsme byli lepším mančaftem. Mohli jsme vést 3:0,“ zmínil berounský trenér.

Ve druhém poločase byla k vidění vyrovnaná hra. Hosté se snažili útočit, do šancí se ale příliš nedostávali. Neprosadili se ani domácí a utkání stále bylo otevřené. „Chybělo, abychom dali druhý gól a zápas bychom bez problémů zvládli. My jsme ten druhý gól nedali a bylo to otevřené až do konce,“ poznamenal Lacina, který zmínil, že Libiš se ve druhé půli tlačila do útoku. „Do vážnější šance jsme je ale nepustili. Zvládli jsme to a to je pro nás hodně důležité. Musíme se teď soustředit na Rakovník a snažit se odčinit domácí remízu, kterou jsme udělali s Benátkami, a přivézt nějaké body,“ má jasno Lacina, který viděl ve výkonu určité nedostatky. „Máme ještě kombinační rezervy. Představoval bych si, abychom hráli více kombinační fotbal. Ve druhé půli to bylo z naší strany více nakopávané. My jsme takový technický mančaft, potřebujeme být hodně ve hře. Když na nás přijde soupeř, který to jen nakopává, tak s tím máme velký problém. Nám vyhovuje hrát s technickými celky,“ dodal k utkání berounský trenér Lacina.

Branka: 7. Horel. Rozhodčí: Malý. Diváci: 120. Poločas: 1:0.

Beroun: Hejcman – Sajner, Vlček, Vopěnka, Novák – Choc (Vacíř), Pobiš, Němec, Šíma – Horel, Hájek (Krůta)