Dukla B – Beroun 4:1

Od začátku utkání byl znatelný rozdíl mezi oběma družstvy. Dukla měla jasně navrch. „Byli ve všech fotbalových činnostech lepší. Byli rychlejší důraznější, techničtější, běhavější, vyhrávali osobní souboje,“ uvedl berounský trenér Lacina, který zmínil, že toto mužstvo má určitě na víc než na poslední místo v divizi. „S tímto mančaftem by hráli o špičku divize. Hráli jsme s Českým Brodem, který je v divizi čtvrtý a to se vůbec nedalo srovnat,“ poznamenal trenér Lacina, který zmínil, že Berounští nebyli v ideální sestavě. „Stále v mužstvu nejsou kluci, kteří by tam měli být,“ dodal berounský trenér.

Posílená rezerva Dukly Praha si v prvním poločase vypracovala dvougólové vedení. Beroun se do přestávky střelecky neprosadil. Po změně stran pokračovala převaha Dukly. „Soupeř si vytvořil tlak a z toho pramenily naše chyby, po kterých jsme inkasovali,“ podotkl Lacina. Když poté Sklenář završil hattrick, prohrával Český Lev – Union již 4:0. Až za tohoto stavu se dočkali čestného úspěchu i Berounští. „Byla to pěkná kombinační akce. Marek Horel sklepl míč na hrotu a pak po kombinaci na jeden dotek vystřelil Michal Dochtor z první a dal gól. Extra velká radost z toho ale nebyla,“ poznamenal trenér Lacina, který dodal, že Beroun prohrál zaslouženě.

Trenér Vladimír Lacina také ocenil kvalitu soupeře i hru, kterou Dukla B předváděla. „Musím před soupeřem smeknout. To mužstvo se mi líbilo. Fotbal, který předváděla Dukla, bych chtěl hrát v soutěži, kterou hrajeme. Takto si představuji moderní fotbal. Zároveň nám to otevřelo oči, máme nad čím přemýšlet,“ podotkl trenér Lacina, kterého mrzelo, že hráči nevěnovali všechny síly fotbalu. „Docela mě mrzelo, že jsme byli dost nervozní a podráždění. Hráči Dukly byli pozitivní, rvali se o výsledek, nevšímali si ničeho jiného, věnovali se jen fotbalu. To u nás nebylo,“ dodal Lacina.

Branky: Sklenář 3, Radosta – Dochtor. Poločas: 2:0.

Beroun: Lacina – Novák, Vlček, Klička, Vopěnka – Horel, Dochtor, Osvald, Šíma – Michalík (Choc), Hájek.

V dalším přípravném utkání se berounští fotbalisté střetnou na turnaji Teskahor cup ve Štěrboholech s Motorletem Praha. Tento zápas je na programu v neděli od 13.30 hodin.