Český Brod – Beroun 2:3

Berounští jeli k utkání s jasným cílem uhrát tři body. Trenér Lacina měl k dispozici Kličku, jehož zranění z minulého kola se naštěstí neukázalo jako vážné, i omilostněného útočníka Michalíka. Berounští chtěli začít hodně aktivně, jenže před utkáním prohráli los a v prvním poločase hráli proti hodně silnému větru.

„Řekl bych, že díky tomu byl ze začátku Český Brod lepší,“ uvedl berounský trenér Vladimír Lacina. Domácí sice měli v první půlhodině navrch, do šancí se ale ani jeden tým nedostával. Ve 28. minutě se poprvé změnilo skóre, když střelu zpoza vápna tečoval smolně Vopěnka mimo dosah Hejcmana. „Ani bych neřekl, že nás to poznamenalo. Kluky jsem nabádal, abychom stále hráli svojí hru a tlačili se do vápna,“ zmínil Lacina.

Po chvíli se hosté dočkali vyrovnání. Klička doběhl zdánlivě ztracený míč a jeho centr si následně domácí srazili do vlastní branky – 1:1. Vyrovnání sice hosty povzbudilo, skóre se ale do poločasu již nezměnilo. „Říkali jsme si, že budeme hrát po větru, jenže vítr přinesl dešťové mraky, přestalo foukat a začalo pršet. Takže jsme tu výhodu opět neměli,“ podotkl Lacina.

V úvodní patnáctiminutovce druhé půle měli více ze hry domácí fotbalisté. S postupem času se ale Berounští zlepšili a častěji se dostávali před domácí branku. Hosté také kopali poměrně hodně standardek. „Pořád jsem nabádal Tomáše Němce, aby to kopal do vápna. Při jedné, jsem mu říkal, ať to kopne znovu do vápna, že z toho dáme gól. A opravdu jsme ho dali,“ nastínil Lacina situaci, při níž si na míč naskočil Martin Šíma a Beroun vedl. „Řekl bych, že tím jsme se hodně uklidnili,“ dodal Lacina.

O tři minuty později pak předvedl pěkný průnik Hájek, který byl na hranici vápna faulován. Následný trestný kop poslal Klička jen do zdi, míč se ale dostal k Hájkovi. „Ten si míč dost smolně předkopl, myslel jsem, že gólman mu to sebere, jenže v poslední chvíli tam dal špičku, udělal kličku a podél brankáře zakončil do prázdné branky,“ popsal gól hostů Lacina. Jenže ani za stavu 1:3 domácí nesložili zbraně a v 80. minutě Štefančík prostřelil Hejcmana – 2:3. Brod pak vycítil šanci a v závěru měl značný tlak. Jenže domácí se neprosadili a body si odvezli hosté.

Beroun: Hejcman – Novák, Vopěnka, Vlček, Sajner – Šíma Michal (Choc), Klička, Šíma Martin, Němec – Hájek, Michalík.