„Na zápas jsme se důkladně připravovali. Chtěli jsme navázat na výborné utkání s Dobrovicí. Ale bohužel se nám to díky Danovi Hájkovi sesunulo jak domeček z karet,“ uvedl berounský trenér Vladimír Lacina.

Štěchovice – Beroun 3:0

První dvacet minut bylo poměrně vyrovnaných. „Začali jsme dobře, do dvacáté minuty byla hra vyrovnaná. Soupeř byl hratelný, ale bohužel zápas jsme soupeři darovali,“ poznamenal Lacina. Zřejmě klíčové momenty přišly po dvaceti minutách. „Ve dvacáté minutě rozhodčí odpískal na půlce trestný kop proti nám. Hájek to komentoval a dostal žlutou kartu. To si vůbec nemůže dovolit, na to jsem hrozný pes. O minutu později dostal za faul žlutou kartu a byl vyloučen,“ podotkl berounský trenér, který byl z jednání útočníka hodně rozladěn. „Nechal se úplně zbytečně vyloučit a tím nás tak poškodil,“ dodal Lacina.

Štěchovice si s postupem času vypracovaly převahu, kterou v závěru první půle dokázaly zužitkovat. „Bylo jen otázkou času, kdy dostaneme gól,“ podotkl berounský trenér. Domácí se dvakrát střelecky prosadili v poslední pětiminutovce první půle. V 41. minutě se brankář Hejcman nedomluvil s obráncem Sainerem, čehož využil Cienciala, který mezi ně vběhl a střelou přes celou branku poslal domácí do vedení. O minutu později opět chybovala berounská levá strana a po rychlém protiútoku se střelou z vápna prosadil Novák. Štěchovice tak vedly 2:0. „O půli jsme si řekli, že zkusíme dát gól, dostat se do kontaktu. Ale v 50. minutě jsme dostali na 3:0 a bylo po zápase. Už se s tím nedalo nic dělat. V deseti od dvacáté minuty nemůžete venku pomýšlet na solidní výsledek,“ podotkl berounský trenér Lacina.

Branky: 41. Cienciala, 43. Novák, 51. Braný. Rozhodčí: Čermoch – Bartůšek, Hocek. ČK: 20. Hájek (Beroun). Diváci: 160. Poločas: 2:0.

Beroun: Hejcman - Novák, Vopěnka, Vlček, Sajner - Michal Šíma (Vacíř), Martin Šíma, Pobiš (Choc), Němec - Hájek, Horel.