Motorlet Praha – Beroun 5:3

Berounští se poprvé sešli v kompletní sestavě, ve které odehráli hodně vydařený podzim. Zápas byl od začátku vyrovnaný, šance byly na obou stranách,“ podotkl Lacina. Jako první se střelecky prosadili hráči Motorletu. „Nepokryli jsme odražený balon po centru a oni to pak proměnili. Potom jsme převzali iniciativu a po chvíli se nám povedlo vyrovnat,“ nastínil vývoj prvního poločasu berounský trenér, který se opět postavil do branky.

Dodejme, že o první trefu berounského celku se postaral Dan Hájek. „Byla to kombinační akce na jeden dotek. Bylo to moc hezké,“ poznamenal ke gólu Lacina.

Až do přestávky se pak hrálo dle berounských not. „Hráli jsme opravdu dobře. Druhých dvacet minut v první půli jsme byli lepší a iniciativnější,“ uvedl berounský trenér.

O poločase pak v celku Českého Lva – Unionu došlo ke čtyřem střídáním. „Zkoušíme různé varianty. Máme hráče se třemi žlutými kartami a oni nám mohou po prvním jarním zápase vypadnout ze základu. Když nám například vypadne ze sestavy Radek Klička, tak obrana pak dostane zcela jinou tvář. Proto jsme zkoušeli různé situace,“ uvedl berounský trenér.

Druhý poločas byl tedy ze strany Českého Lva – Unionu spíše testovací. Motorlet se dostal postupně do vedení 3:1. Hájek sice snížil na 3:2, Pražané ale opět odskočili na 4:2. Poté předvedl pěkný kousek Marek Horel. „Proháčkoval se ve vápně přes dva hráče a pravou nohou to dal přes gólmana přes celou branku,“ popsal gól berounský trenér. Motorlet si ale vítězství vzít nenechal, naopak pražský celek přidal v závěru pátou branku.

„Hodnotím to kladně, i když jsme prohráli 5:3. Jsem si jistý, že to bylo z důvodu, že jsme zkoušeli různé posty, které jsme potřebovali vyzkoušet. Někteří hráči hráli na určitých postech poprvé. Přípravné zápasy jsou od přípravy a výsledek je pro mě druhořadá záležitost,“ podotkl trenér Lacina, který si pochvaloval, že ve hře byly vidět některé nacvičené akce.

Berounský lodivod si pochvaloval i fyzický stav hráčů. „Na hráčích je vidět fyzička, kterou udělali. Podle mě mezi námi a Motorletem, který kope třetí ligu, nebyl ve fyzičce rozdíl. Hráli jsme dobře kombinačně, rychle jsme rozehrávali, kombinovali jsme,“ dodal na závěr berounský trenér Vladimír Lacina.

Beroun: Lacina – Novák (Němec) Klička (Michalík), Chroust, Vlček (Choc) – Vopěnka, Dochtor, Osvald, Šíma – Neuman (Horel), Hájek.