Beroun – Semice 8:3

V prvním poločase předváděli domácí fotbal jako z partesu. Kombinovali po zemi, k vidění byly i narážečky a hosté se dvacet minut téměř nedostali za polovinu. „Chtěli jsme soupeře zatlačit od začátku nátlakovou hrou a presinkem. Chtěli jsme být co nejvíce na balonu, co nejvíce kombinovat a získat střed hřiště. Myslím, že to se nám povedlo a samozřejmě pak z těch kombinací jsme se dostávali do šancí a hlavně jsme je dneska proměňovali. To byl rozdíl proti minulému domácímu zápasu," zmínil berounský trenér Hrubeš. Domácí předváděli pěkné akce, po jedné z nich se již v 5. Minutě prosadil Pobiš a ve 13. Minutě dostal Nguyen přihrávku před prázdnou branku a bylo to 2:0. Hosté vůbec nehráli, víceméně jen bránili, přesto se v 18. Minutě z ojedinělého brejku dočkali snížení na 2:1. Pak ale opět vládl na hřišti Beroun. Po faulu na Šindlera sice brankář Zemánek chytil Pobišovi penaltu, ve 28. Minutě ale již na tabuli svítil stav 3:1. První dvě střely z dálky sice ještě brankář hostů vyrazil, na pumelici Šindlera ale neměl nárok. Míč zapadl přesně do šibenice. Ve zbytku poločasu pak šlo o souboj berounských střelců s výtečným Zemánkem. Ten také předvedl tři skvělé zákroky a stav zůstal 3:1.

Hned v první minutě druhého poločasu ovšem předvedli domácí další pohlednou akci a po centru Lundáka hlavičkoval přesně Vosýnek. Když pak v 53. Minutě pronikl Novák do vápna a hosté jen koukali, jak se míč pomalu sune do branky, vypadalo to pro Semice na ručník. Jenže Berounští uspokojeni vedením 5:1 přestali hrát a hosté toho využili. Šance Koštíře a Nováka sice ještě Pettík zneškodnil, v 58.minutě ale již byl stav 5:3. Nejprve se prosadil kapitán hostů Koštíř a tentýž hráč pak po chvilce proměnil penaltu. „Nejsem spokojen s pasáží, kdy jsme tam inkasovali z 5:1 na 5:3 naší nedůsledností, možná podceněním. Jinak hráčům není co vytknout," zmínil k zápasu Hrubeš. Naděje Semic na zdramatizování zápasu trvala dvanáct minut. Pak se hlavou prosadil Vopěnka a hosté naprosto odpadli. To dokumentovala i situace při sedmém berounském gólu. Střelu Pobiše sice Zemánek vyrazil před sebe, jenže od jednoho z hostů se míč odrazil do sítě, což diváky do značné míry pobavilo. „Vy jste snad od kulečníku," prohodil jeden z berounských fanoušků. V závěru mohli Berounští hostům klidně nadělit desítku, z několika šancí ale uspěl jen Christov. Beroun tak důležitý zápas vyhrál 8:3. „Zvládnout takto důležitý zápas, kdy se hraje de facto o šest bodů, myslím, že jsme k tomu od začátku přistoupili zodpovědně a šli jsme jednoznačně za třemi body," podotkl Roman Hrubeš pod jehož vedením mužstvo zatím neprohrálo a ze čtyř zápasů vybojovalo osm bodů. A jak je trenér berounského celku spokojen se svým působením u mužstva? „Sebe bych nerad hodnotil, především to je zásluha kluků, kteří jsou na hřišti. Tak, jak to vnímám tady to působení, tak kluci v kabině jsou super, myslím si, že ten tým ještě neřekl určitě poslední slovo. Samozřejmě jsme se na začátku dostali do určité situace, ale poslední výkony mě přesvědčují, že jsme se vydali správnou cestou. Věřím, že to ještě bude mít vzestupnou tendenci, abychom kromě bodů, které chceme sbírat, k tomu přispěli atraktivní hrou, jako například dnes v prvním poločase," uvedl trenér Roman Hrubeš.

Branky: 5. Pobiš, 13. Nguyen, 28. Šindler, 46. Vosýnek, 53. Novák, 70. Vopěnka, 75. vlastní, 86. Christov – 18. Švarc, 55. a 58. Koštíř (druhá z pen.). Rozhodčí: Pavlíková. Diváci: 80. Poločas: 3:1.

Beroun: Pettík – Smetana, Šindler, Vosýnek (80. Král), Bureš, Pobiš, Nguyen (75. Kosnar), Novák, Klička, Lundák (63. Christov), Vopěnka.