Ve druhé půli se domácí snažili opět strhnout vedení na svou stranu, gól ale již nevstřelili, a to ani přesto, že hosté dohrávali v deseti.

Beroun – Úvaly 2:2

Domácí si nemohli přát lepší vstup do utkání. V 6. minutě je poslal do vedení Šíma a hned o minutu později zvýšil již na 2:0 Novák. „Do zápasu jsme vstoupili skvěle. Byli jsme lepší, měli jsme tlak a hru jsme měli pod kontrolou,“ uvedl berounský trenér Vladimír Lacina. Domácí soupeře válcovali až do dvacáté minuty, kdy se smolně zranil záložník Sam Pobiš. „Dovolím si tvrdit, že pokud by se nám nezranil v tu chvíli náš nejstěžejnější hráč Pobiš, tak jsme ten zápas zvládli. Kdo byl na stadionu a sledoval zápas, tak mi musí dát za pravdu, že jsme do té doby byli lepší,“ podotkl Lacina.

Ztráta kreativního, ale zároveň i důrazného středového záložníka se na hře domácích rychle projevila. „V tu chvíli záložní řada doznala změn a my jsme začali v záloze prohrávat osobní souboje a hra se vyrovnala,“ uvedl berounský trenér. V závěrečné desetiminutovce první půle pak měli hosté více ze hry, což korunovali vyrovnáním na 2:2. „Ve druhé půli byla hra vyrovnaná. Řekl bych, že jsme ke konci měli více ze hry. Měli jsme tam jednu obrovskou šanci, kterou brankář hostů chytil. Úvaly podnikaly dost nebezpečné protiútoky. Z toho důvodu jsme to nechtěli otevřít. Šance jsme měli, myslím, že by byla hloupost hrát na tři útočníky a hnát se dopředu a zbytečně to otevírat. Kýžený gól jsme bohužel nedali a zápas skončil 2:2,“ poznamenal ke druhé půli Lacina.