Celkem berounští veslaři na Primátorkách získali již dvanácté vítězství v řadě. Od roku 2001 po dvou vítězstvích zaznamenali Zuzana Sehnoutková, Tomáš Patera, Josef Piskáček, Ondřej Stejskal, jedno vítězství přidali Vladimír Havel, Roman Havel, Petr Buzrla a letošní dvanácté vybojovala Tereza Šírerová.

Dalším želízkem v ohni byl letos kormidelník Vláďa Havel, kterému reprezentační trenér svěřil do rukou osud posádky mužů lehkých vah. Ti svedli překrásný souboj “na špičky“ s reprezentačním výběrem veslařů do 23let. Vystupňovaným finišem nakonec dojeli na druhém místě za vítěznou Duklou Praha a reprezentaci do 23 let porazili. Třetím berounským zástupcem na Primátorkách byla Naďa Bartoňová, která přivedla do cíle, jako veslovod lodi seniorek masters, posádku na třetím místě.

Letošní účast Lokomotivy byla oproti minulým rokům minimální, ale výsledky skvělé. Je to dané i ročníkovým zlomem, kdy se např. loňské „čisté“ posádky mužů a žen rozpadají hlavně z časových důvodů, přechodem na vysoké školy, zaměstnání apod. A tak již nyní můžete na Berounce vidět posádky žákovské čtyřveslice, kterou vede z kormidelnického místa právě Vláďa Havel a trpělivě je učí první tempa.