Kutná Hora – Beroun 0:2

Berounští chtěli na půdě lídra napravit domácí zaváhání s Tatranem Rakovník. „V kabině před zápasem jsem hráčům zdůrazňoval, že mohou zapomenout na postavení Kutné Hory v tabulce, že je to zápas jako každý jiný a jdeme ho vyhrát,“ uvedl trenér Lacina. Berounští nastoupili na soupeře hodně aktivně a od první minuty hráli vysoký presink.

Tato taktika také slavila úspěch. „Za první poločas jsme je nepustili do vyložené šance,“ zmínil Lacina. Kutnohorští se dostali jen k několika standardním situacím, i na ně ale byli hosté připraveni. Beroun se ve 35. minutě dostal do vedení. Pobiš poslal dlouhý míč na hranici malého vápna, domácí nedokázali míč odvrátit a vznikl závar. „Miloš Novák zastřihal nůžkami a poslal to do branky. Byl to pro něj výborný vstup, vlastně rok se potýkal se zraněním,“ podotkl berounský trenér ke hráči, který nastoupil do utkání po hodně dlouhé době. Český Lev – Union udržel vedení v poklidu až do přestávky.

I do druhé půle nastoupili Berounští hodně aktivně a s cílem nepustit domácí do šance. To se hostům dařilo. „Kutná Hora ale ve druhé půli hru vyrovnala. Kromě standardek jsme je ale do ničeho nepustili,“ poznamenal trenér berounského celku.

Hosté vyráželi k nebezpečným přečíslením. První brejk, ve kterém hosté postupovali čtyři na dva protihráče, ale nevyřešili Berounští dobře a v 65. minutě pak Pobiš po dalším brejku trefil břevno. Nebezpečná byla i střela Hájka zpoza hráče, skóre se ale opět neměnilo. Pojistku nakonec Beroun přidal v 85. minutě, kdy hosté kopali sérii tří rohů. První dva šly na přední tyč, třetí centr byl ale delší a na zadní tyči si na míč naskočil Zelenka, který hlavou upravil na 0:2. Zbytek zápasu si pak Berounští s přehledem pohlídali.

Branky: 35. Novák, 85. Zelenka. Rozhodčí: Šimáček. ŽK: Luňáček - Pobiš, Sochr, Buch, Zelenka. Diváků: 200. Poločas: 0:1:

Beroun: Pettík - Novák, R. Klička, Vopěnka, Sochr - Šíma Martin, Řepka, Pobiš, Buch (82. Michalík) - Zelenka (90. Černý), Hájek (90. Svoboda).