V kádru áčka je několik nových hráčů. Můžete popsat všechny změny v kádru?

Já bych zaprvé chtěl říct, že nás k určitým věcem donutila zranění, protože se nám na konci podzimu těžce zranili dva hráči. Michal Šíma si utrhl meniskus a přetrhal si křížové vazy. Lukáš Novák si také přetrhal křížové vazy. To pro oba prakticky znamená vyřazení z fotbalu na jeden rok. Na tuto situaci jsme museli reagovat a poté jsme museli určitým způsobem řešit některé hráče, kteří z různých důvodů chtěli jít jinam.

Co se týká odchodů, tak odešel útočník Michal Novák do Králova Dvora. Tamtéž odešli Martin Frajer a Filip Halaburda. Luboš Csekei odešel do Hořovicka a Josef Fujdiar se vrací do Sparty Doly Kladno. To jsou vše odchody na hostování na jarní část sezony.

Z Králova Dvora přišli náš odchovanec Michal Červenka, Radek Klička, Štěpán Vlček, Jakub Šindelář a Václav Zavadil. V jednání máme ještě Jirku Michalíka z Třemošné. Dále přichází z Hýskova Petr Frydrych. Z hostování se nám vrací Dan Spousta, Josef Rys, Josef Prokeš a Michal Smetana.

Změny se ale netýkají jen hráčů…

Ano, zároveň došlo ke změně na místě asistenta trenéra áčka, kdy pana Vejvodu vystřídal náš odchovanec a bývalý trenér dorostu Zdeněk Červenka. U dorostu jsme posílili trenérský post. K Láďovi Šímovi přišel Karel Švarc.

Došlo také ke změnám hracích míst.

Z různých důvodů jsme rozhodli pro změnu hřišť, kdy A mužstvo se stěhuje zpátky Na Máchovnu a B mužstvo zpět Na Ostrov.

Proč jste sáhli ke změnám hracích míst?

Nám se ve své podstatě Na Ostrově nedařilo. My jsme tam áčko přesunuli, protože jsme měli začít dělat Na Máchovně umělou trávu. Ta jednání a určité věci kolem toho jako shánění finančních prostředků a stavebních povolení atd. se protahují, nicméně na tom pracujeme, a jelikož se nezačalo stavět hned na jaře, tak jsme se vrátili zpět. Věříme, že nám hřiště Na Máchovně pomůže, protože pro většinu hráčů je to domácí hřiště. Navíc soupeřům se tady nehraje moc dobře. Hřiště je tu mnohem větší než Na Ostrově. Tam, když soupeř dobře bránil, jsme se hůře prosazovali. Ve své podstatě si také hráči odhlasovali, že to chtějí, tak jsme pro jarní část sezony udělali tuto změnu proto, abychom něco změnili.

Můžete přiblížit cíle jednotlivých celků pro druhou polovinu sezony?

Co se týká žáků A, nebudu do toho brát přípravky, kde se nekouká na výsledky, preferujeme jednoznačně postup do divize. Zatím jsou žáci na druhém místě, věřím, že udělají všichni vše pro to, aby do ní postoupili. U žáků B se jedná o udržení se v krajské I.A třídě. Totéž je u dorostu. Tam je ale situace špatná, díky výkonnosti hráčů a jejich přístupu. Tam to bude složité, ale uvidíme po prvních kolech, jak to vypadá. Zkusíme zachránit krajský přebor.

U áčka se na podzimních výsledcích podepsaly nejen žluté karty a hodně zraněných. Kádr jsme měli málokdy pohromadě. Doufám, že při rozšíření kádru se nám bude na jaře lépe dařit a bude nám více přát štěstí. Co se týká B mužstva dospělých, tak bychom byli rádi, kdyby béčko postoupilo do krajské I.B třídy.

Zmínil jste rozšíření kádru áčka. Dá se předpokládat, že hráči širšího kádru áčka budou více pomáhat rezervě v boji o postup?

Bude záležet na situaci, jak budou hráči vytížení a kolik budeme mít zraněných. Každopádně první věcí je áčko. Kádr béčka jsme prakticky také rozšířili. Pokud to bude možné, tak je samozřejmě posílíme, ale zdůrazňuji, že přednost má A mužstvo a dorost.

Zmínil jste, že stavba velké umělky nabrala zpoždění. Začne se stavět na podzim, aby na zimu již bylo hriště v provozu?

Tuto situaci má na starost předseda klubu pan Havlíček. My nyní podnikáme nějaké kroky, které se týkají veškeré dokumentace. Tyto věci bychom měli dořešit zhruba do měsíce, pak s těmito doklady musíme pracovat dále. Musíme sehnat další věci, samozřejmě hlavně peníze. Jestli se začne na podzim, to vám neřeknu.To je otázka, jak si se vším poradíme, a jak dlouho budou tvrat schvalovací řízení.

Všude se mluví o finanční krizi a jejím dopadu. Dotkla se finančí krize i berounského fotbalového klubu?

My určitě oproti loňskému roku se snažíme zavést úsporná opatření. Peněz je skutečně málo. Jednoduché to při počtu našich družstev nebude. Na druhou stranu nám vyšlo vstříc město Beroun, když jsme dostali na mládež a na reprezentaci A mužstva sumu, která se určitě objeví v Radničních listech v rozpočtu města. I někteří další oslovení sponzoři se přiklonili k tomu, že nás nadále budou podporovat. Ale znovu říkám, určitě budeme muset oproti loňskému roku šetřit.

Došlo k prohození hracích míst áčka a B mužstva. Jak je to s hracím časem?

Hrací čas zůstává stejný. Áčko hraje v sobotu v úřední čas v béčko v neděli dopoledne.

Jiná družstva z okresu na jaře pořádají nábory mládeže. Budete také lákat hráče do nejmladší kategorie?

Budeme pořádat nábor hráčů do přípravky ročníku 2003. Budou trénovat ve středu a v pátek od 17 hodin na hřišti Cembritu Beroun. První nábor hráčů se uskuteční ve středu 1. dubna od 17 hodin.