VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Český Lev Union Beroun hlásí řadu hráčských změn, áčko mužů se stěhuje zpět Na Máchovnu, rezerva bude hrát opět Na Ostrově

Beroun/ Během zimní přestávky došlo ve fotbalovém klubu Český Lev – Union Beroun k mnoha změnám, a to nejen na poli hráčských příchodů a odchodů. Došlo také k prohození hracích míst celků mužů. Berounské áčko se opět vrací Na Máchovnu, béčko bude hrát Na Ostrově. Všechny změny i cíle pro jarní část sezony nám přiblížil místopředseda berounského klubu Josef Sládek.

11.3.2009
SDÍLEJ:

KP: Beroun - Velvary 1:3Foto: DENÍK/Jan Vildmon

V kádru áčka je několik nových hráčů. Můžete popsat všechny změny v kádru?

Já bych zaprvé chtěl říct, že nás k určitým věcem donutila zranění, protože se nám na konci podzimu těžce zranili dva hráči. Michal Šíma si utrhl meniskus a přetrhal si křížové vazy. Lukáš Novák si také přetrhal křížové vazy. To pro oba prakticky znamená vyřazení z fotbalu na jeden rok. Na tuto situaci jsme museli reagovat a poté jsme museli určitým způsobem řešit některé hráče, kteří z různých důvodů chtěli jít jinam.

Co se týká odchodů, tak odešel útočník Michal Novák do Králova Dvora. Tamtéž odešli Martin Frajer a Filip Halaburda. Luboš Csekei odešel do Hořovicka a Josef Fujdiar se vrací do Sparty Doly Kladno. To jsou vše odchody na hostování na jarní část sezony.

Z Králova Dvora přišli náš odchovanec Michal Červenka, Radek Klička, Štěpán Vlček, Jakub Šindelář a Václav Zavadil. V jednání máme ještě Jirku Michalíka z Třemošné. Dále přichází z Hýskova Petr Frydrych. Z hostování se nám vrací Dan Spousta, Josef Rys, Josef Prokeš a Michal Smetana.

Změny se ale netýkají jen hráčů…

Ano, zároveň došlo ke změně na místě asistenta trenéra áčka, kdy pana Vejvodu vystřídal náš odchovanec a bývalý trenér dorostu Zdeněk Červenka. U dorostu jsme posílili trenérský post. K Láďovi Šímovi přišel Karel Švarc.

Došlo také ke změnám hracích míst.

Z různých důvodů jsme rozhodli pro změnu hřišť, kdy A mužstvo se stěhuje zpátky Na Máchovnu a B mužstvo zpět Na Ostrov.

Proč jste sáhli ke změnám hracích míst?

Nám se ve své podstatě Na Ostrově nedařilo. My jsme tam áčko přesunuli, protože jsme měli začít dělat Na Máchovně umělou trávu. Ta jednání a určité věci kolem toho jako shánění finančních prostředků a stavebních povolení atd. se protahují, nicméně na tom pracujeme, a jelikož se nezačalo stavět hned na jaře, tak jsme se vrátili zpět. Věříme, že nám hřiště Na Máchovně pomůže, protože pro většinu hráčů je to domácí hřiště. Navíc soupeřům se tady nehraje moc dobře. Hřiště je tu mnohem větší než Na Ostrově. Tam, když soupeř dobře bránil, jsme se hůře prosazovali. Ve své podstatě si také hráči odhlasovali, že to chtějí, tak jsme pro jarní část sezony udělali tuto změnu proto, abychom něco změnili.

Můžete přiblížit cíle jednotlivých celků pro druhou polovinu sezony?

Co se týká žáků A, nebudu do toho brát přípravky, kde se nekouká na výsledky, preferujeme jednoznačně postup do divize. Zatím jsou žáci na druhém místě, věřím, že udělají všichni vše pro to, aby do ní postoupili. U žáků B se jedná o udržení se v krajské I.A třídě. Totéž je u dorostu. Tam je ale situace špatná, díky výkonnosti hráčů a jejich přístupu. Tam to bude složité, ale uvidíme po prvních kolech, jak to vypadá. Zkusíme zachránit krajský přebor.

U áčka se na podzimních výsledcích podepsaly nejen žluté karty a hodně zraněných. Kádr jsme měli málokdy pohromadě. Doufám, že při rozšíření kádru se nám bude na jaře lépe dařit a bude nám více přát štěstí. Co se týká B mužstva dospělých, tak bychom byli rádi, kdyby béčko postoupilo do krajské I.B třídy.

Zmínil jste rozšíření kádru áčka. Dá se předpokládat, že hráči širšího kádru áčka budou více pomáhat rezervě v boji o postup?

Bude záležet na situaci, jak budou hráči vytížení a kolik budeme mít zraněných. Každopádně první věcí je áčko. Kádr béčka jsme prakticky také rozšířili. Pokud to bude možné, tak je samozřejmě posílíme, ale zdůrazňuji, že přednost má A mužstvo a dorost.

Zmínil jste, že stavba velké umělky nabrala zpoždění. Začne se stavět na podzim, aby na zimu již bylo hriště v provozu?

Tuto situaci má na starost předseda klubu pan Havlíček. My nyní podnikáme nějaké kroky, které se týkají veškeré dokumentace. Tyto věci bychom měli dořešit zhruba do měsíce, pak s těmito doklady musíme pracovat dále. Musíme sehnat další věci, samozřejmě hlavně peníze. Jestli se začne na podzim, to vám neřeknu.To je otázka, jak si se vším poradíme, a jak dlouho budou tvrat schvalovací řízení.

Všude se mluví o finanční krizi a jejím dopadu. Dotkla se finančí krize i berounského fotbalového klubu?

My určitě oproti loňskému roku se snažíme zavést úsporná opatření. Peněz je skutečně málo. Jednoduché to při počtu našich družstev nebude. Na druhou stranu nám vyšlo vstříc město Beroun, když jsme dostali na mládež a na reprezentaci A mužstva sumu, která se určitě objeví v Radničních listech v rozpočtu města. I někteří další oslovení sponzoři se přiklonili k tomu, že nás nadále budou podporovat. Ale znovu říkám, určitě budeme muset oproti loňskému roku šetřit.

Došlo k prohození hracích míst áčka a B mužstva. Jak je to s hracím časem?

Hrací čas zůstává stejný. Áčko hraje v sobotu v úřední čas v béčko v neděli dopoledne.

Jiná družstva z okresu na jaře pořádají nábory mládeže. Budete také lákat hráče do nejmladší kategorie?

Budeme pořádat nábor hráčů do přípravky ročníku 2003. Budou trénovat ve středu a v pátek od 17 hodin na hřišti Cembritu Beroun. První nábor hráčů se uskuteční ve středu 1. dubna od 17 hodin.

Autor: Jan Vildmon

11.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 35 400 Kč

Řídící pracovníci na základních školách ŘEDITEL/KA ZÁKLADNÍ ŠKOLY. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 35400 kč, mzda max. 39500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ŘEDITEL/KA ZÁKLADNÍ ŠKOLY - Místo výkonu práce: Hudlice. Celá výzva konkurzu zveřejněna na "www.obec-hudlice.cz". Zaměstnanecké výhody: vyplívající ze zaměstnání ve školství. Kontakt: výběrové řízení: 12.7.2018.. Pracoviště: Mateřská škola hudlice - hudlice, Jungmannova, č.p. 147, 267 03 Hudlice. Informace: Pavel Hubený, +420 603 585 484.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 27 000 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) ŘIDIČI POHOTOVOSTNÍ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ŘIDIČI POHOTOVOSTNÍ - místo výkonu Beroun. Upřesňující informace: jednosměnný provoz - převážně denní směny, střídání krátkého a dlouhého týdne, nabízená mzda včetně prémiové složky. Požadavky: ŘP sk. B, popřípadě C s platným profesním průkazem a digitální kartou výhodou (ne podmínkou!), flexibilita, spolehlivost, pečlivost. Zaměstnanecké výhody: měsíční prémiové ohodnocení, stravenky, zaměstnanecké benefity. Kontakt: e-mailem.. Pracoviště: Pac hořovice s.r.o. - beroun 1, Na Ostrově, č.p. 274, 266 01 Beroun 1. Informace: Dana Mrkáčková, +420 311 548 627.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 13 500 Kč

Obsluha pil a jiných zařízení na prvotní zpracování dřeva OBSLUHA PIL A JINÝCH ZAŘÍZENÍ NA PRVOTNÍ ZPRACOVÁNÍ DŘEVA. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: OBSLUHA PIL A JINÝCH ZAŘÍZENÍ NA PRVOTNÍ ZPRACOVÁNÍ DŘEVA - místo výkonu: Libomyšl. Kontakt: tel. (Po-Pá: 7:00-15:00 hod.).. Pracoviště: Dřevokomplex r + r, s.r.o. - libomyšl, 267 23 Lochovice. Informace: Jiří Roubíček, +420 775 550 600.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Ostatní odborní pracovníci ve 22 000 Kč

Ostatní pracovníci v sociálních službách v oblasti ambulantních a terénních služeb a domácí péče VEDOUCÍ TRÉNINKOVÉHO PRACOVIŠTĚ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: VEDOUCÍ TRÉNINKOVÉHO PRACOVIŠTĚ - Místo výkonu práce: Vráž. Nástup možný ihned. Upřesňující informace: možnost pracovní smlouvy na DPP, DPČ, možnost zkráceného pracovního poměru. Náplň práce: rozvoj a vedení tréninkového pracoviště, kde si klienti se zdravotním postižením osvojují základní pracovní návyky a jednoduché pracovní činnosti v provozním zázemí Penzionu Klubíčko Vráž (nákupy potravin a příprava jednoduchých pokrmů studené i teplé kuchyně, úklidy společných prostor, praní a žehlení erárního prádla, péče o květinovou výzdobu a zahradu, údržbářské práce, výroba drobných dárkových předmětů, KnihoBudek, ptačích budek aj. výrobků ze dřeva, koordinace činnosti klientů a pracovních asistentů, vedení pracovních činností klientů, zajištění realizace zakázek obcí a firem, nákup potřeb, evidence vyrobených a prodaných výrobků, zpracování podkladů pro fakturaci zakázek. Zaměstnanecké výhody: možnost osobního rozvoje a dalšího vzdělávání, 5 týdnů dovolené, stravenky. Kontakt: telefonicky (všední dny, 8:30-16:30 hod.), e-mailem.. Pracoviště: Klubíčko beroun, z.ú. - vráž, Květnová, č.p. 109, 267 11 Vráž u Berouna. Informace: Alena Pecková, +420 722 955 596.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Opilý řidič srazil cyklistu, za volantem ho vystřídala manželka. Také pila

Účastníci workcampu v Karlštejně prožijí devět dnů nedaleko slavného hradu Karla IV.

Karla IV. uctí jeho Karlštejn nočními hranými scénkami

Jízda po dálnici bez známky se prodražila o tisícovku

Střední Čechy – Častěji než našinci neplatí nyní za dálnici cizinci. Nasvědčují tomu alespoň poznatky ústeckých celníků, kteří prověřují dálniční známky i v části středních Čech: kontrolují dálnici D8 od Petrovic až po Prahu.

Plavci Berouna uspěli na Letním mistrovství ČR

Beroun - Berounští plavci trávili první prázdninové dny na vrcholné soutěži letní sezony v Praze - Podolí, kde se konalo 12.-15.července Letní mistrovství ČR dorostu a dospělých. Na závody se sjela celá plavecká špička z 84 oddílů se 472 závodníky z celé České republiky, aby se poprala o mistrovské tituly, a mohla si na poslední chvíli plnit limity do reprezentačních družstev a na Mistrovství Evropy dospělých.

Šílené podmínky. Berousek prodával tygry Vietnamcům kvůli čínské medicíně

Kauza "Tygří oko" už dostává konkrétní obrysy. Celníci ve spolupráci s policií a Českou inspekcí životního prostředí odhalili nelegální obchodování s chráněnými zvířaty. Obviněni jsou tři muži, jeden z nich je už ve vazbě. Podle všeho chovatel Ludvík Berousek prodával tygry do tržnice SAPA, aby je pak mohli Vietnamci prodávat na produkty čínské medicíny.

Větší hrozba, než nehody: to, co nosí lidé v hlavě

Střední Čechy – Očkování proti pneumokoku. Jedna z prvních otázek, s níž se setkává každý, kdo řeší přijetí někoho ze svých blízkých do domova seniorů či obdobného zařízení. Pro leckoho je to překvapení. O invazivním pneumokoku se moc neví.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT