Těch se mělo představit celkem osm, ale přihlášení Tygři nakonec nedorazili. Proto byla jedna ze skupin zredukována na tři celky a mohlo se začít hrát. Hrací doba byla vždy jednou patnáct minut, počasí bylo obstojné, pouze poryvy větru, které začaly kolem poledne, byly nepříjemné.

Jak dopadly zápasy v základních skupinách? Žebrák – Kublov 3:0, Lochovice – Zdice 1:2, Jince – Loděnice 1:0, Žebrák – Cerhovice 1:2, Lochovice – Loděnice 0:0, Jince – Zdice 3:0, Cerhovice – Kublov 2:0, Loděnice – Zdice 4:0, Lochovice – Jince 1:4. Skupinu A vyhráli hráči Cerhovic před Žebrákem a Kublovem. Ve skupině B byli nejlepší fotbalisté Jinec před Loděnicí, Zdicemi a Lochovicemi.

Ve skupině o umístění se započítaval zápas skupiny B Zdice – Lochovice, který skončil 2:1, Zdice pak porazily Kublov a duel mezi Kublovem a Lochovicemi dopadl kontumačně pro kublovské plejery.

První semifinále přineslo duel Cerhovic s Loděnicí a vyneslo do finále loděnické rháče. Druhý duel svedl Žebrák a Jince, které dokázaly zvítězit a prokosusat se do finále. Zápas o třetí místo rozhodli ve svůj prospěch Cerhovičtí, kteří vyhráli 3:1.

Před finálovým kláním uctili minutou ticha účastníci památku Karla Kličky, který v loňském roce turnaj s týmem Úhonic dokonce vyhrál. Zároveň také pořadatelé krátce vzpomenuli úmrtí Milana Lukavsklého, bývalého brankáře Praskoles a hokejových Cerhovic, který měl ve čtvrtek pohřeb. Finále mezi Jincemi a Loděnicí bylo hodně dramatické, když oba celky neproměnily několik vyložených šancí. Těsně před koncem postupovali dokonce čtyři hráči Loděnice na jednoho obránce a nedali, vzápětí netrefily Jince prázdnou branku. O vítězi tak rozhodovaly penalty, po třech sériích to bylo 3:3, pak se rozchytali brankáři a dvakrát oba pokryli střelu na branku. Při jednom z pokusů se však zranil jinecký Strapko a místo něj šel do branky Píchal, který při zásahu neuspěl. Loděnický Tůma však ano a bylo rozhodnuto. Vítězem turnaje se stali hráči Loděnice.

Konečné pořadí: 1. Loděnice, 2. Jince, 3. Cerhovice, 4. Žebrák, 5. Zdice, 6. Kublov, 7. Lochovice.

Nejlepším hráčem byl Jiří Mráz z Loděnice, nejlepším brankářem Martin Strapko z Jinec, nejsympatičtější výkon podal zdický Bareš.

Zdické fotbalové turnaje pořádané títmo uskupením pokračují až v neděli 17. února, kdy se na ploše představí mladší žáci. Stále se ještě můžete přihlásit jak na tento turnaj, tak i na turnaj starších přípravek a mladších přípravek. Přihlášky a bližší informace se dozvíte na tel. 603948071 nebo 602651926.