Jeden z nejlépe obsazených závodů pořádaných na území České republiky za účasti nejlepších světových závodníků a českých reprezentantů v čele s olympijským medailistou z Atén 2004 Liborem Capalinim je zároveň posledním kvalifikačním závodem seriálu Světových pohárů před olympijskými hrami 2008 v Pekingu. Z českých pětibojařů má zatím zajištěnu olympiádu pouze David Svoboda.

Závod se koná v jednom z nejlépe vybavených vícebojařských středisek v Evropě, v areálu Sletiště v Kladně. Letos se očekává účast více než 160 závodníků kategorie mužů a žen z celého světa. Klání se koná podle formátu olympijského závodu schváleného pro OH v Pekingu a dle pravidel Mezinárodní federace moderního pětiboje..

Šerm a střelba budou ve sportovní hale, plavání v 25 m bazénu v aquaparku, jízda na koni na parkuru na Sletišti a závěrečný běh bude na stadionu a přilehlém lesoparku Lapák. Loni se zde konalo mezinárodní mistrovství republiky.

Program – Ženy: Semifinále 8. května, časy finále 10. května: 8:15 střelba, 10:00 šerm, 14:00 plavání, 16:00 jízda na koni, 18:00 běh, 20:00 vyhlášení vítězů. Muži: Semifinále 9. května, časy finále 11. května jsou totožné s ženským začátky.