Po nejvyšším vítězství v letošní sezoně asi musíte být spokojen.

Určitě spokojenost. Hráče jsme nabádali k větší aktivitě v domácích zápasech, což se nám povedlo. Do utkání jsme vstoupili aktivně, napadali jsme soupeře už v jeho obranném pásmu a vyplatilo se nám to. V podstatě do čeho jsme dnes kopli, to nám tam spadlo. To je v zápase hodně důležité i pro psychiku. Samozřejmě se pak hraje jinak, než když nedáte gól a soupeř přebere aktivitu na svou stranu.

V sedmnácté minutě jste vedli již 3:0. To je vstup do utkání, jako z říše snů.

Tak to určitě, ale takovýchto zápasů v sezoně moc není. Tady se nám to povedlo a zápas je tím pak ovlivněn. Soupeř se z toho samozřejmě psychicky těžko dostává.

Myslíte si, že na tomto vítězství měla značný podíl střelecká disponovanost Michala Nováka?

Určitě. Michalovi se od začátku střelecky moc nedařilo a byl z toho i psychicky dost špatnej. Já jsem s ním o tom dost před zápasem mluvil. Michal byl na toto utkání perfektně nabuzen a dokázal tu svou natrénovanost a sílu prodat a zaplaťpánbůh, že mu to tam spadlo. Myslím si, že i do příštích zápasů bude střelecky takovýmto způsobem aktivní a začne mu to tam padat.

Michal Novák utkání nedohrál, protože musel odstoupit pro zranění. Co se stalo?

My jsme předpokládali, že půjde asi dvacet minut před koncem ven Marek Horel, který měl jít hrát ještě za B mužstvo. Chtěli jsme ho ušetřit. Ještě jsem se ptal Michala, jestli je schopný to dohrát, protože si stěžoval před zápasem, že má problémy s třísly. Michal říkal, že je v pohodě, ale při jednom pohybu ho v tom píchlo a už se s tím nedalo nic dělat. Myslím si ale, že za týden to dá nějakým způsobem dohromady.

Vraťme se ještě k utkání. Po prvním poločase jste vedli 4:0, de facto bylo rozhodnuto. Gól na 5:0 hned v 46. minutě ale soupeře asi úplně dostal do kolen.

To určitě. Já i jako aktivní hráč jsem zažil několik zápasů, že pak to mužstvo jakoby ukolébá a není tolik aktivní a je schopné z toho udělat zápas, který skončí například 4:2 nebo 4:3. Takže to nám samozřejmě pomohlo a za stavu 5:0 byl zápas definitivně rozhodnutý.