Úvaly – ČLU Beroun 2:3

Fotbal, krajský přebor

Berounský celek odjížděl k utkání do Úval v dobrém psychickém rozpoložení. „Mužstvo bylo dobře naladěné, kluci se na zápas těšili a mluvili o vítězství,“ uvedl berounský trenér Vladimír Lacina.

Hosté vstoupili do utkání aktivně. „Řekli jsme si, že na ně vlítneme, nenecháme je rozehrát a to se nám dařilo. Soupeř měl s rozehrávkou dost velký problém,“ uvedl trenér Lacina, který si v tomto směru pochvaloval především práci útočníků Horela a Michala Nováka. „Oba velice dobře napadali a ve 25. minutě Michal z vybojovaného míče vstřelil gól na 1:0,“ nastínil utkání Lacina, který byl s výkonem v první pětačtyřicetiminutovce spokojen. „V první půli jsme byli lepší. Úvaly jsme téměř do ničeho nepustili. Měly jen jednu střelu, kterou brankář Csekei chytil,“ ohlížel se za utkáním Lacina.

Ve stejné hře chtěli Berounští pokračovat i po změně stran, vše ale bylo jinak. Po chybě v berounské obranné fázi se domácím podařilo hned ve 46. minutě vyrovnat. „Udělali jsme chybu v obraně, následoval roh a než jsme se rozkoukali, dostali jsme gól,“ popsal berounský trenér vyrovnávací trefu úvalského Matějky. Kdo by čekal, že tento gól srazí hosty do kolen, šeredně by se mýlil. Vyrovnaný stav totiž vydržel ani ne půl minuty. Před postupujícím Horelem se totiž domácí obrana nečekaně rozestoupila a zkušený útočník svůj průnik zakončil bezchybně – 1:2. Berounští poté měli hru ve své moci a domácí drželi v dostatečné vzdálenosti od své branky. V 66. minutě navíc Beroun pojistil své vedení. Hosté zahráli po rohu nacvičený signál a Petráš hlavou upravil na 1:3. „Od té doby jsme zápas měli pod kontrolou. Bohužel v 83. minutě jsme si to zkomplikovali,“ uvedl trenér Lacina.

Právě v 83. minutě se domácím podařilo snížit. „Marek Horel si šel z postu útočníka do našeho obranného pásma pro míč, jenže ho měl na dlouhou nohu a míč se odrazil na velké vápno, kde to domácí útočník zachytil a upravil na 2:3,“ popsal druhý gól Úval trenér Lacina. Snížení domácí povzbudilo, z následné převahy ale na vyrovnání nedosáhli. Naopak v nastaveném čase mohli hosté své vedení pojistit, střelu Lukáše Nováka ale zastavila tyč. Hosté si přesto odvezli zasloženě tři body.

Beroun: Csekei – Žalud, Petráš, Vlček, Přibyl – Šíma, Fujdiar, Novák Miloš, Novák L., Horel, Novák Michal.