Valné hromady Českého Lva - Unionu Beroun se zúčastnilo čtyřicet jedna členů. Prvními kroky valné hromady bylo volba revizní komise a dovolba pátého člena výboru. Do revizní komise byli zvoleni pánové Václav Zavadil a Martin Král. Poté přišla na řadu dovolba pátého člena výboru. Sestavu Havlíček, Sládek, Přibyl a Tarczal doplnil pan Kůs.

Poté přišly na řadu zprávy o hospodaření a činnosti klubu. Nejprve si vzal slovo místopředseda Karel Přibyl, který nastínil hospodaření klubu. Příjmy klubu v roce 2007 činily 1 014 591 Kč, celkové výdaje činily 761 434 Kč. Jen pro ilustraci dodejme, že ze vstupného Český Lev - Union vytěžil 14 687 Kč. Celkově tedy klub hospodařil s přebytkem 253 157 Kč. Poté Karel Přibyl nastínil majetek klubu ke konci roku 2007. Jeho hodnota je 2 121 698 Kč.

Zprávu o sportovní činnosti přednesl místopředseda Václav Sládek. Vyjádření pana Sládka k sitauci dorostu a celků mužů můžete shlédnout v příloze tohoto článku (VIDEO). Nejprve se pan Sládek vyjádřil k dorostu. "Chceme se dostat na špičku a pokusit se o postup. Pokud to nevyjde, tak bychom nejlepší dorostence přeřadili do dospělých s tím, že starší dorost bude doplněn mladšími dorostenci, kteří se budou v průběhu jara připravovat na příští rok a my bychom měli dostatek hráčů pro mužstva dospělých. Prvních pět kol rozhodne. Pokud se mužstvo nedotáhne na špičku, tak tam dojde k určité reorganizaci," uvedl Sládek, který poté zmínil těžkou situaci B mužstva. "Béčko se bohužel nachází na nelichotivém posledním místě v I.B třídě. Uděláme maximum pro to, abychom tuto soutěž zachránili. Letos nám v dorostu bude končit sedm hráčů, za rok osm. Byla by velká škoda, kdyby ti hráči, kteří se nedostanou do áčka, hráli jen okresní přebor. Proto chceme I.B třídu udržet," podotkl místopředseda Sládek, který dodal, že pro jaro dochází ke změnám hracích časů berounských družstev. "Dorost bude hrát v sobotu dopoledne. Áčko mužů bude hrát v sobotu úředně a béčko bude hrát v neděli odpoledne. Je to z důvodu, abychom domácí zápasy béčka mohli posílit hráči A mužstva i dorostu," dodal Sládek.

Poté došla řeč na A mužstvo. Místopředseda Sládek upozornil, že vzhledem k situaci ve 2. lize a v divizi může z krajského přeboru sestupovat i pět družstev. "Nám se nepodařilo posílit kádr, protože veškeré věci, které jsme měli rozjednané, ať již z Králova Dvora, Hořovic nebo Kladna, bohužel ztroskotaly ne na finančních podmínkách, které jsme byli klubům ochotni splnit, ale ztroskotalo to na tom, že kluby hráče neuvolnily," podotkl Sládek, který dodal, že ještě v těchto dnech se jedná o příchodu jednoho hráče z Kladna. "Jinak kádr naprosto neuváženě opustil stoper Žalud. Museli jsme na jeho místo zabudovat dorostence Vopěnku. Jinak to řešit nešlo. A mužstvo se potýká velkou marodkou," dodal Sládek.

Místopředseda Karel Přibyl poté osvětlil situace ohledně hřišť. Na Máchovně by měly hrát na jaře A mužstvo a dorostenecké celky. Na hřišti Na Ostrově se představí B mužstvo, žáci a přípravky. "Od sezony 2008/2009 počítáme s hřištěm Na Ostrově jako s hlavním hřištěm," uvedl Přibyl, který dodal, že klub zamýšlí Na Ostrově postavit pokladnu a krytou tribunu doplnit sedačkami.

Vedení klubu usiluje o vybudování velké umělky

Poté si vzal slovo předseda Havlíček, který osvětlil záměr klubu - vybudování velké umělky. "Vedeme jednání s Komerční bankou, která má profesionální tým k získávání dotací z Evropské Unie. S nimi je velká šance dotace na umělku získat," uvedl předseda berounského klubu, který dodal, že nechce nic napevno slibovat. "Věřím ale, že to dopadne dobře," dodal Havlíček, který doplnil, že vedení klubu čeká těžká práce, protože i při udělení dotace musí klub zajistit cca třicet procent nákladů (4-5 miliónů). "Radnice stojí za námi, jednáme i se sponzory," uvedl Havlíček, který dodal, že velká umělka by měla být na hřišti Na Máchovně. "Proto směřujeme od sezony 2008/2009 vše na hřiště Na Ostrově," dodal předseda klubu.

V diskusi zaznělo jen pár dotazů. První směřoval na logo klubu. "Zadali jsme požadavek tvůrci log, ale zatím se nám neozval," uvedl předseda Havlíček, který dodal, že je možné, že nové logo vznikne spojením bývalých log Českého Lva a Unionu Beroun. Další dotaz směřoval k A mužstvu, konkrétně jestli má berounské áčko za cíl v nejbližší době postup do divize. "Naším cílem je především investovat do mládeže a vychovávat si vlastní hráče. Samozřejmě cílem je kopat co nejvyšší soutěže, ale jsme realisté," uvedl předseda Havlíček. Václav Sládek doplnil, že cílem klubu je do budoucna hrát vyloženě s vlastními odchovanci. "Všechny kategorie bychom rádi dostali o třídu výš. V horizontu dvou až tří let by nám divize slušela," dodal Sládek.