V letošním roce by mělo dojít ke sloučení oddílů FC Bzová a SK Hořovice. Kdo a kdy vlastně rozhodne o sloučení obou oddílů?

O sloučení rozhodnou valné hromady obou klubů. Naše bude v sobotu 16. února v klubovně FC Bzová. Co se týče klubu SK Hořovice, tak nevím přesné datum. Pokud 16. února bude většina členů FC Bzová pro sloučení, tak již jen budeme čekat na kladný souhlas z Hořovic. Pak už by nic sloučení nebránilo.

Podle dostupných informací by se hlasování měli zúčastnit jen členové obou doddílů. Já osobně jsem u místního fotbalu od založení, žádný doklad o členství ale nemám. Nevím tedy, jestli budu oprávněn se voleb zúčastnit. Co k tomu řeknete?

Předně existuje seznam členů a podle něj budou rozeslány pozvánky, které budou vlastně hlasovacími lístky. Před volbou bude provedena ještě kontrola prezentace. Věřím, že většina členů bude pro sloučení. Jiná alternativa, pokud zde má zůstat divize, není.

Co se stane, pokud Bzová neudrží divizi? Na společné schůzi v Hořovicích manažer Bzové Míšek prohlásil: „Pokud by se Bzová neměla udržet v divizi, pak není co řešit.“ Nemělo by se s hlasováním počkat do konce soutěže?

Sloučení oddílů musí být na fotbalovém svazu nahlášeno do konce března. Zřejmě při spojení oddílů bude udělána ještě smlouva, která bude počítat i s případným sestupem z divize.

Na společné schůzi v hořovické radnici byly slyšet silné hlasy proti současnému výboru SK Hořovice. V případě spojení by byl vytvořen nový výbor. Máte již představu, kdo by měl dělat předsedu?

Podle našich představ by byl pro Bzovou vhodným kandidátem Jan Bežó. Ono se totiž lehce kritizuje, ale málokdo si umí představit, co vše obnáší funkce předsedy. Já již tuto funkci dělám přes dvacet let, takže vím, o čem mluvím. Bude ovšem záležet na hořovických, kdo bude nakonec zvolen.

Pokud jsem dobře informován, tak výbor FC Bzová prý navrhl, aby se divize hrála opět v neděli v 10.15 hodin. Padlo již nějaké rozhodnutí, nebo o tom ještě budete jednat?

Zatím jsme se předběžně dohodli na neděli. V současnosti ale není možné hrát dopoledne, protože v tuto dobu hrají hořovičtí žáci ligu. Termín by se tedy posunul na neděli od 14 hodin v Hořovicích. Ostatní termíny zápasů dospělých by se měnit neměly. O případných změnách budeme příznivce včas informovat.

Zatím se jen proslýchá, že Březová zamýšlí založit vlastní oddíl kopané. Prý již pracuje i přípravný výbor.

V Březové může existovat fotbalový oddíl. Pochopitelně budou muset vyřešit řadu složitých otázek jako získání hráčů a kde vůbec budou hrát. Nic totiž není zadarmo. Já tomu moc nevěřím a myslím, že se to neuskuteční. Nejvíce by na to asi doplatily Broumy, za které hraje sedm hráčů z Březové.

V klubu Bzové pracujete přes čtyřicet let. Jak vy osobně budete na valné hromadě hlasovat?

Rozhodně budu pro spojení. Jiná alternativa, pokud se udrží divize, není. Bude to i příležitost pro mladé kluky ze Bzové. Budou se moct zapojit do mládežnické kopané, tady by hlavně měli být nápomocni rodiče chlapců.

Nezdá se vám, že na podzimní slabé návštěvy měly vliv především neúspěšné výsledky? Vždyť hořovické celky byly pro příznivce velkým zklamáním.

Výsledky nebudu komentovat. A mužstvo se po hrozivém začátku přece jen zvedlo, ale béčko se třemi body na kontě a se špatným přístupem hráčů stojí za zamyšlení. Jaro sice bude ještě složité, ale přesto věříme, že áčko půjde v tabuce nahoru. Očekává se i posílení mužstev. V béčku musí nastat změny k lepšímu. Hráči by si měli uvědomit, že někoho reprezentují a nehrají, jak se říká, jen pro žízeň.

Jak vidíte budoucnost fotbalu ve Bzové?

Já věřím, že spojením klubů se situace zlepší. Budeme se především snažit zapojit do mužstev naše mladé hráče. Několik jich máme v přípravce a v žácích v Žebráku a v Hořovicích. Talentovaný bzovský dorostenec Adam Vokáč navíc dnes hraje v ligovém dorostu Plzně.

Čím se v současné době zabývá vedení FC Bzová a co chystá pro příznivce?

Je toho hodně. Především připravujeme na 2. února karneval, který po finanční stránce není zanedbatelný. Příznivci Bzové již jistě ví, že divizní celek má nového trenéra, pana Nykodýma. Připravuje se i návrat některých bývalých hráčů a rovněž by měly přijít i posily. Mužstvo divize v sobotu sehraje přípravu a po skončení odjíždí na soustředění. Hořovice A jsou rovněž v plné přípravě. B mužstvo se začne připravovat v nejbližších dnech. Jinak na postech trenérů se toho moc nemění. My zkrátka uděláme vše pro to, aby letošní jaro přineslo lepší výsledky. A přitáhlo více diváků. Já osobně bych chtěl popřát do roku 2008 všem hodně zdraví a uspěchů jak ve sportu, tak i v osobním životu.