Jablonec – Hořovice 2:1

Fotbal, liga st. žáků

Modrobílí nastoupili do utkání oslabeni o kapitána Hybše, kterého nepustila k utkání angína. Ve 25. minutě navíc družstvo Hořovic přišlo i o další oporu. Zranil se totiž útočník Václav Šebek. „Hráli jsme v neúplné sestavě a to se projevilo i na naší hře,“ uvedl hořovický trenér Jindřich Novotný, který dodal, že utkání bylo hodně vyrovnané. „Soupeř si nevytvořil výraznou šanci, my také ne,“ podotkl Novotný, jenž dodal, že tentokrát nebezpečí nehrozilo ani ze standardek. Jediný gól prvního poločasu padl ve 26. minutě, kdy Pavlata se štěstím proměnil pokutový kop – 1:0. Poté se hra opět odehrávala převážně ve středu hřiště.

V 55. minutě pak přišel pro hosty smolný okamžik, který skončil druhým gólem domácího celku. „Druhou branku jsme si dali prakticky sami. Stoper to přiťukával hlavou brankáři, a ten šel proti míči. Nedohodli se a domácí doráželi do prázdné branky,“ podotkl ke gólu trenér Novotný, který také zhodnotil výkon ze druhého poločasu. „Ve druhé půli jsme měli trochu více šancí. Jednou jsme šli sami na branku a měli jsme tam ještě dvě pološance,“ uvedl Novotný. V samém závěru utkání se pak Hořovice dočkaly snížení, když se tečovanou střelou prosadil Souček – 2:1. Tímto výsledkem i zápas skončil. „Zápas to byl dost vyrovnaný, spíše na remízu. Neproměnili jsme šance a co jsme soupeři nabídli, to využil,“ podotkl trenér Novotný, který dodal, že výkon Hořovic hodně ovlivnila neúčast Hybše s Václavem Šebkem. „V tu chvíli jsme byli hodně bezzubí. Až pak vysunutím Vaníčka před koncem zápasu jsme byli více nebezpeční,“ uvedl na závěr Novotný.

Branky: 26. Pavlata z pen., 55. Štemberk – 69. Souček. Rozhodčí: Langer. Poločas: 1:0.

Jablonec: Linke - Frýda, Vaněček, Myslivec, Vaníček (40. Hollmann), Barcuch (36. Hájek), Kubista, Kroupa (50. Hrdlička), Pavlata, Morávek (55. Franců), Štember (63. Šindelář).

Hořovice: Ilko – Hrdlička, Vaníček, Čepelák, Spal (58. Jaňour), Kosnar, Pelikán, Souček, T. Šebek, Zemánek, V. Šebek (26. Rylich, 55. Petráš).