Hořovice – Příbram 3:3

Fotbal, liga st. žáků

První poločas se domácím hráčům vůbec nepovedl. Na modrobílých byla vidět očividná nervozita, která jim pořádně svazovala nohy. Hosté byli od začátku jasně lepší a v 10. minutě se dostali do vedení, když se z dvaceti metrů parádně trefil o břevno Šípek – 0:1. I nadále se hrálo převážně na domácí branku. Střelu Šípka vyrazil domácí brankář Ilko na roh a po rychlém protiútoku poté poslal ve 26. minutě Maryška míč do tyče. Domácí o sobě v prvním poločase dali vědět jen dvěma standardkami, které ale hosté dokázali pokrýt. V samém závěru první půle hosté zvýšili své vedení, když brejk zakončil křižnou střelou Řezáč – 0:2.

Po změně stran domácí ožili. Hodně jim v tom pomohla 48. minuta, ve které Čepelákův centr z trestného kopu poslal V. Šebek hlavou do sítě – 1:2. Hořovic bylo rázem plné hřiště a v následných deseti minutách modrobílí zahrávali šest rohů a několik dalších slibných standardek. Hosté ale několikrát se štěstím dokázali vedení ubránit. V 59. minutě se již Hořovice dočkaly zaslouženého vyrovnání, když Hybšův centr poslal Vaníček hlavou do sítě – 2:2. V následné euforii se domácí snažili strhnout vedení na svou stranu, ale obrana Příbrami je do další vyložené šance nepustila. Naopak v 68. minutě přišel pro domácí smolný okamžik. Po trestném kopu totiž Krameš doslova protlačil skrze Ilka míč do branky – 2:3. Domácí se ale nakonec dočkali vyrovnání. V nastaveném čase kopal Čepelák trestný kop téměř z poloviny hřiště a jeho prudký centr zapadl do šibenice – 3:3. Hořovice tak prodloužily svou bodovou šňůru na šest utkání.

Branky: 48. Šebek V., 59. Vaníček, 70. Čepelák – 10. Šípek, 33. Řezáč, 68. Krameš. Rozhodčí: Špoták – Prokeš, Filip. ŽK: 0:3. Diváků: 400. Poločas: 0:2.

Hořovice: Ilko – Čepelák, Zemánek, Vaníček, Šebek T., Hbyš, Šebek V., Kosnar (70. Jaňour), Pelikán, Hrdlička, Souček.

Příbram: Hadrbolec – Gašpárek, Brotánek, Maryška (68. Kleindients), Mára, Soldát, Kdolský, Krameš, Schwendt, Řezáč, Šípek.

Síla mančaftu je ohromná, má jasno trenér Novotný

Ligoví žáci Hořovic hostili v neděli vedoucí Marilu Příbram. „Myslím, že jsme zatím narazili na nejlepšího soupeře, se kterým jsme hráli,“ uvedl trenér Hořovic Jindřich Novotný. Vstup do utkání se domácím nepovedl, na hráčích byla viditelná nervozita. „Na klukách je už trochu vidět, a uvědomují si to, že něco umí. Je tam nervozita, že se bojí udělat chybu,“ uvedl trenér Novotný. Možnou příčinou také zřejmě byla velice pěkná návštěva. Na utkání přišlo kolem čtyř stovek diváků. „Před takovouto návštěvou jsme nikdo nehrál. Troufnu si říct, že tu bylo víc lidí než v sobotu na divizi,“ podotkl Novotný. Celkově byli v první půli lepší hosté, kteří šli do dvoubrankového vedení. „Nehráli jsme to, co jsme chtěli,“ podotkl hořovický trenér.

Po změně stran ale domácí předvedli, že nejsou na odpis. „Znovu se ukázalo naše ohromné srdce. Neděláme to úmyslně, ale jsou zápasy, kdy nám to nevychází a začínáme prohrou. Síla mančaftu je ohromná, to je obdivuhodné. Asi málo mančaftů by se takto zvedlo a to nechci nikoho urážet,“ uvedl trenér Novotný, který poté dodal, že musí vyzdvihnout celý kolektiv. Ze stavu 0:2 dokázali domácí vyrovnat na 2:2, v závěru ale inkasovali třetí branku. I přesto ale v nastavení vyrovnali na 3:3.

„Samozřejmě musím být spokojen s bodem, protože pokud dostanete v 68. minutě gól na 3:2 a ještě vyrovnáte, tak je to obdivuhodné,“ neskrýval spokojenost trenér Novotný, který dodal, že účast v lize si Hořovičtí opravdu uživájí. „Jsou to krásné víkendy. Jsme šťastní, že jsme šestý zápas za sebou neprohráli. Že nás ostatní registrují, že vědí, že nějaké městečko hraje první ligu a je schopné hrát se všemi,“ dodal na závěr trenér Novotný.