Sestoupili jste, jaro tedy nelze považovat za úspěšné, že?

Určitě ne. Když jsem do toho v zimě šel, tak jsem si myslel, že to určitě bude lepší. Ale bohužel, ztráta již byla tak velká, že se to blbě dohánělo a ani výkony nebyly takové, jak jsme si představovali.

Co je hlavní příčinou toho, že Zdice spadly?

Že jsme udělali málo bodů, to je hlavní. Já si myslím, že počátek toho všeho byl už na podzim, co jsem měl zprávy. Po pěti, šeti kolech došlo k rozkladu mužstva, kde ty poslední zápasy dohrávali s béčkem a dostávali pět, šest gólů. Ta ztráta byla už obrovská. V zimě se sice povedlo přivést nějaké hráče, ale mančaft se nepodařilo zkonsolidovat a dát dohromady. Byly tam zdravotní problémy, že jsme přivedli hráče, i když ten kádr nebyl široký, ale pak se nám postupně zranili. Hráči měli také pracovní problémy, takže jsme hráli s hodně úzkým kádrem. Nepovedlo se to nastartovat, příčina byla i v tom hodně úzkém kádru.

Zapříčinilo to také to, že poměrně často byli hráči Zdic vylučováni?

To je další věc, samozřejmě. Co se týká morálky nebo respektive disciplíny, tak si myslím, že to tam není na moc velké úrovni. Ono to je ale jedno s druhým. Souvisí to i s výkony rozhodčích v zápasech. Když hraješ vyrovnané zápasy a vidíš, že rozhodčí se v důležitý moment přikloní na stranu soupeře a pískne neoprávněně penaltu nebo podobné věci, tak to hráči neunesou a na jednu stranu jsem se kolikrát ani nedivil, že vystartovali. A rozhodčí na to víceméně čekali a pak hráče potrestali.

Poměrně často jste míchal se sestavou a měnil hráče na různých postech. Hledal jste ideální složení, nebo to zapříčinila zranění a úzký kádr?

Jednoznačně to bylo tím, že byl úzký kádr hráčů. Jednak byla vyloučení a zranění a pak byly pracovní povinnosti, že hráči museli o víkendu do práce a nešli na zápas. Teď ke konci jsme vlastně dohrávali s jedním náhradníkem na lavici, a to byl dorostenec, nebo hráč, který absolvoval zápas za béčko.

Hodně se vám také nedařilo v koncovce…

Mančaft se celkem herně zvednul. Tvrdím, že devadesáti procentům soupeřů jsme byli vyrovnaní soupeři, snad kromě tří, kdy jsme zklamali. Jednak s Velkou Dobrou ve druhé půli, doma se nám nepovedl zápas s Nelahozevsí a utkání v Milíně. Jinak jsme byli vyrovnaným soupeřem. Umřeli jsme ale na to, že jsme neproměňovali vyložené šance a dostávali jsme víceméně laciné góly po chybách. I soupeř měl kolikrát štěstí, že dvakrát vystřelil na branku a dal dva góly. My jsme tam nedotlačili nic. S tím se špatně hraje. Když nedáš prvního gól a pořád bys měl dohánět, tak je to těžké na psychiku. V tom bych viděl příčinu.

Kdo byl největší hráčskou osobností ve Zdicích na jaře?

Konkrétně mě nikdo nenapadá. Že by tam vyloženě byl hráč, který by to držel, to mě nikdo nenapadá. Byli tam hráči, kteří střídali výborné výkony s průměrnými. Ale abych měl jmenovat jednoho, kdo byl hvězda, já si myslím, že nikdo takový tam nebyl. Kuba Krob měl výborné zápasy, ale pak zase průměrné. Celkem slušné zápasy odehrál Havelka, v závěru sezony se trochu chytil Karel Červenka. Ale aby tam byl někdo hvězda, takový hráč tam nebyl.

Budete pokračovat ve Zdicích i v příští sezoně?

Nebudu. Se Zdicemi jsme se dohodli, že to ukončíme. Oni se teď dohadují, co bude ve Zdicích dál, protože tam spousta hráčů byla na hostování. Chtějí to teď nějak řešit radikálně, béčko jim postoupilo, takže to chtějí dát dohromady a spojit. Nevím, co se tam bude dít.

Je nějaký výsledek z jara, kterého si hodně ceníte?

Určitě předposlední zápas s Velvary. Oni přijeli s tím, že budou slavit postup, mysleli, že jim to spadne do klína. Nám se povedlo dát gól, byli jsme nahoře, mohli jsme jim dát za poločas čtyři góly, dali jsme dva. Ale celkově ten zápas kluci odjezdili a odbojovali. Je vidět, že když budou chtít, že fotbal hrát umí, ale musí k tomu přidat disciplínu a vůli bojovat a běhat. Bez toho se hrát nedá. První zápas jara se Slaným byl také dobrý, tam jsme ale dojeli na to, že jsme nedali góly. Tam jsme měli pět gólových šancí a nedali jsme nic. Skončilo to 0:0, a to nás možná přibrzdilo při rozjezdu.

Ve Zdicích končíte, máte již nějakou nabídku na trénování nebo si budete chtít odpočinout?

Nabídku jsem dostal, ale nechci teď trénovat. Chci si odpočinout a v podstatě teď jsem měl volno akorát půl roku za ty čtyři roky, co se v tom pohybuji. Teď si určitě odpočinu a uvidím. Pepík Sládek chce, abych šel trénovat přípravky, ale uvidím. Určitě ale mančaft dospělých trénovat nebudu.