Zdice – Tn. Rakovník 2:0

Fotbal, I.A třída

Začátek utkání příliš gólových příležitostí nepřinesl, hra se většinou odehrávala mezi oběma šestnáctkami. Jako první zahrozili domácí. V 21. minutě zahrával Mojžíš trestný kop, na brankáře Fiedlera ale nevyzrál. O dvě minuty později zahrávali standardku i hosté, Čermák ovšem nedokázal nasměrovat míč mezi tyče. Po půlhodině hry mohly jít Zdice do vedení. Červenka totiž na hranici pokutového území vyškolil obránce a následně přihrál nabíhajícímu Humlovi, jehož střelu ale rakovnický Kratochvíl v poslední chvíli srazil na roh. Ve 40. minutě pak při domácích stálo štěstí, když Kollár z trestného kopu orazítkoval tyč.

V úvodu druhé půle byli lepší hosté, kteří se ale do zakončení nedostali. Živo bylo na hřišti až po hodině hry. To se dostal Tatran do přečíslení dva na jednoho, Caban ale promeškal vhodný okamžik pro přihrávku a z celé akce nebylo nic. Z protiútoku navíc domácí udeřili. Pronikající Kosík přetáhl centr na zadní tyč, kde se k míči dostal Červenka a poslal jej nechytatelně pod břevno – 1:0. V 76. minutě pak mohly Zdice pojistit své vedení. Svoboda se prodral až do šestnáctky, ale z nadějné pozice přestřelil. O tři minuty později zahrávali hosté trestný kop z dvaceti metrů a tečovaná střela skončila jen těsně vedle branky. V 81. minutě se Zdice dočkaly druhého gólu, když hosté po rohovém kopu ztratili míč, Svoboda přihrál na polovinu hřiště Červenkovi, který z dálky přehodil vybíhajícího brankáře Friedlera - 2:0. V samém závěru utkání ještě mohl Červenka završit svůj hattrick. Po dlouhém nákopu brankáře Kasala se domácí útočník dokázal uvolnit, na Fiedlera ale tentokrát nevyzrál. Zdice si tak připsaly premiérové letošní vítězství.

Branky: 64. a 81. Červenka. ŽK: 1:6. Diváků: 160. Rozhodčí: Pich. Poločas: 0:0. Statistika: Střely na branku 6:2, střely mimo 1:5, rohy 7:6, fauly 16:23.

Zdice: Kasal - Mojžíš (86. Cimerman) - Svatý (14. Doskočil), Voráček, Kosík - Huml, Svoboda, Stádník, Carvan - Ungr, Červenka (91. Jánský).

Rakovník: Fiedler - Kratochvíl, Vecka, Křikava (78. Volráb), Kollár - Krejza, Čermák, Kukla, Caban - Amauwah, Stuchl.