Zdice – Mýto 5:4

Fotbal, příprava

Úvod zápasu příliš pohledného fotbalu nenabídl. „Prvních dvacet minut to bylo takové oťukávání,“ uvedl zdický trenér Vít Stehlík, který nebyl svýkonem vtéto části zápasu spokojen. „Znaší strany to bylo špatné. Kazili jsme hodně míčů. Pak jsme se ale rozehráli a začali jsme hrát slušně, hlavně vútočné fázi,“ podotkl Stehlík. Vzávěru prvního poločasu se Zdice dostaly do vedení, když obranu Mýta překonali po rychlých protiútocích útočníci Šindelář a Červenka – 2:0.

Po změně stran začaly hrát oba celky mnohem více útočněji. „Druhou půli byla hra dopředu celkem dobrá, ale směrem dozadu to bylo velice špatné. Dostat čtyři góly, to je opravdu hodně,“ hodnotil výkon svého mužstva zdický trenér. Jeho svěřenci nejprve navýšili své vedení na 3:0, když se prosadil Krob. Mužstvo Mýta poté sice snížilo na 3:1, Krob ale svým druhým gólem vrátil Zdicím tříbrankové vedení. Jenže pak si obrana Zdic vybrala několik slabších chvilek a Mýto postupně dokázalo vyrovnat na 4:4. Vzávěru utkání ovšem Zdice opět šly do vedení. Po pěkné narážečce postupoval Šindelář sám na branku a svou šanci chladnokrevně proměnil – 5:4. Příští přípravné utkání sehrají fotbalisté Zdic vsobotu ve 14 hodin smužstvem TJ Háje.

Zdice: Kasal – Stádník, Novák, Svatý, Křesťan, Huml, Svoboda, Krob, Šinták, Červenka, Šindelář. Střídali: Palek, Carvan.