Zdice – Neratovice 1:2

V prvním poločase byl k vidění poměrně vyrovnaný fotbal s minimem šancí. „Celkově to byl vyrovnaný zápas, byli jsme Neratovicím rovnoceným soupeřem,“ uvedl trenér Zdic Vít Stehlík. První poločas přinesl jeden zásadní moment, a to ve 25. minutě, kdy rozhodčí posoudil souboj dvou hráčů v domácí šestnáctce jako penaltový. „Podle mě to bylo hodně přísné. Takových soubojů probíhá na hřišti mraky a nepíská se to. Rozhodčí to písknul ve vápně,“ podotkl k pokutovému kopu, který proměnil neratovický Pazdera, trenér Stehlík. Ve zbytku první půle se opět hrál vyrovnaný fotbal. „V některých fázích jsme byli lepším, ale nedáváme góly,“ připomněl největší bolest zdického celku trenér Stehlík. „Je to pořád o gólech. My se na každý gól hrozně nadřeme. Šance si hodně těžko vytváříme a když se do ní dostaneme, tak jí neproměníme,“ uvedl Stehlík, který vzápětí nabídl i možné důvody, proč se Zdicím nedaří v koncovce. „Je to i o smůle a o takové té vůli to tam dotlačit,“ dodal Stehlík, který se snažil po prvním poločase hráče nabudit. „Říkali jsme si, že do druhé půle vlítnem,“ uvedl Stehlík. Hned po pár minutách se Zdice dostaly do velké šance, Červenka ale mířil o centimetry vedle tyče. „Nezačali jsme špatně, ale udělali jsme chybu a soupeř šel z náhodně akce sám na branku a dal na 2:0,“ popisoval průběh druhé půle trenér Stehlík. Hosté poté mohli své vedení i zvýšit, ale střelu Zavadila zastavila tyč a Žežulku vychytal Kasal. V 75. minutě se pak domácí dočkali snížení. „Po chybě neratovického brankáře se prosadil Karel Červenka,“ podotkl Stehlík. Domácí fotbalisté byli rázem zpět ve hře a hostům přichytali pořádně horké chvilky. „V závěru jsme měli drtivý tlak, oni byli zakopaní na své půli a jen bránili,“ nastínil průběh trenér Stehlík. V závěrečných minutách Zdice doplatily opět na špatnou koncovku a na vyrovnání tak již nedosáhly. Naopak domácí brankář Kasal uviděl červenou kartu a bude Zdicím zřejmě v příštím kole chybět.

„Splnili jsme úlohu favorita. Myslím, že jsme byli po celý zápas lepší. Závěr jsme si ale zbytečně zdramatizovali, posledních deset minut bylo hektických,“ uvedl trenér Neratovic Kafka.

Branky: Červenka – Pazdera z PK, Zavadil. Poločas: 0:1.

Zdice: Kasal – Huml (Palek), Loubr, Német, Svatý – Carvan (Novák), Svoboda, Krob, Stádník – Havelka, Červenka.

Neratovice: Černý – Kadlec, Stanislav, Pajkrt Jak., Zeman – Pazdera, Zavadil, Žežulka, Šmíd (Drahorád) – Doubek (Pajkrt Jiř.), Nezbeda.