Zdice – Městečko 4:2

Utkání se hrálo na kvalitně připraveném hřišti v Chodouni. „Chtěl bych poděkovat Chodouni, jak připravili hřiště. Na podmínky, které panovaly, bylo hřiště opravdu kvalitní,“ uvedl zdický trenér Miroslav Porsch.

V prvním poločase se domácím příliš nedařilo. „Po celý zápas jsme byli fotbalovějším celkem, přesto jsme ale v poločase prohrávali 0:1, když se hosté z ojedinělého brejku prosadili,“ uvedl trenér Porsch, který zmínil i přestávkové dění. „O poločase jsem hráčům řekl trochu hlasitěji, co se mi nelíbilo na jejich chování, protože místo fotbalu se věnovali diskusím mezi sebou. To se ve druhé půli odbouralo, takže druhý poločas byl úplně o něčem jiném,“ uvedl trenér Zdic, který byl s výkonem po změně stran hodně spokojen. „Městečko jsme přejeli fotbalovostí. Kluci hráli jednoduše na jeden, dva doteky, jak jsme si řekli před zápasem,“ uvedl Porsch, který prozradil, co na soupeře platilo. „Hráli jsme po křídlech, odkud chodily nebezpečné centry a Jirka Kment, který má čich na góly, to potvrdil čtyřmi brankami. utkání vlastně rozhodl,“ podotkl trenér Zdic, jenž byl spokojen s druhou polovinou utkání. „Spokojen jsem byl hlavně se druhým poločasem, kdy kluci předvedli, jak by fotbal měl vypadat. Co jsme si řekli, to splnili. Hráli jednoduše, a to bylo důležité,“ uvedl Porsch, který poté přidal další postřeh. „Městečko jsme také přejeli fyzicky. Oni odpadli, fyzička rozhodla druhý poločas. Bylo vidět, že jsou na tom kluci lépe,“ doplnil zdický trenér.

Zdický trenér nezapomněl zmínit ani dobrý výkon rozhodčího Sekerky. „Hráči Městečka byli od první minuty podráždění. Nechápu jejich chování. Neustále si stěžovali a brečeli. Rozhodčí Sekerka to zvládl s naprostým přehledem,“ chválil arbitra trenér Porsch. V příštím přípravném utkání změří Zdice síly s celkem Tetína.

Zdice: Kasal (Pánek) – Svatý, Kosík, Carvan, Svoboda K. – Prošek (Macourek), Svoboda T., Šinták, Froněk – Kment, Košťálek.