Nečín – Zdice 1:2

Trenér Zdic uvedl, že ze soupeře měli hosté před utkáním respekt a tomu také přizpůsobili taktiku. „Jeli jsme tam s respektem. V první půli jsme nastoupili s tím, že budeme hrát zezadu a na brejky,“ uvedl Miroslav Porsch, kterého překvapilo, že Zdice přehrávaly domácí celek ve středu hřiště. „Hráli jsme jednoduše na jeden, dva doteky,“ nastínil Porsch. Z převahy hosté vytěžili i několik šancí. „Dostávali jsme se do šancí, ale chybělo nám jednoduché zakončení. V prvním poločase jsme byli lepší a fotbalovější, ale skončilo to 0:0,“ poznamenal trenér Zdic.

V úvodu druhého poločasu si domácí celek vypracoval desetiminutovou převahu, kdy se dostal i dvakrát do zakončení. „Martin Kasal nás podržel, když chytil dvě vyložené šance,“ podotkl trenér Porsch. Zdice se nakonec dostaly do vedení po kuriózní situaci.

„My jsme při závaru měli tři gólové hlavičky, ale domácí to vždy vykopli z brankové čáry a my jsme opět doráželi. Neproměnili jsme to a brankář chytil míč do ruky. Domácí hráč pak úmyslně strčil do našeho hráče a rozhodčí písknul penaltu, protože nebyla přerušena hra,“ popsal celou situaci trenér Porsch. Dodejme, že rozhodčí nejen nařídil pokutový kop, ale navíc vyloučil domácího Petřinu. K zahrávání penalty se postavil Kment, který se štěstím skóroval. „Brankář střelu vyrazil, ale Kment to doklepl pod břevno do prázdné branky. Stálo při nás trochu štěstíčko,“ poznamenal zdický trenér, který dodal, že v následných minutách bylo utkání hodně nervózní. „My jsme hráli opět jednoduše zezadu. Přidali jsme druhý gól Carvanem, který utekl po křídle a prostřelil brankáře,“ přiblížil vývoj utkání trenér Porsch. Domácí v závěru utkání v deseti dokázali snížit. „Asi deset minut před koncem jsme udělali chybu, když jsme se rozestoupili v obraně a domácí hráč šel sám na Kasala a snížil na 1:2,“ uvedl trenér Zdic. V následných minutách se již skóre neměnilo. „S výsledek panuje spokojenost. Kluci splnili to, co jsme si řekli. Bojovali a věnovali se jen fotbalu. S tím jsem byl spokojen a klukům jsem po zápase poděkoval,“ uvedl trenér Porsch.

Zdice: Kasal – Svatý, Křesťan, Kosík, Svoboda K. – Košťálek, Svoboda T., Šinták, Huml – Kment, Froněk. Střídali: Macourek, Carvan, Palek.