Zdice - Hořovicko B 2:2

Utkání bylo od počátku vyrovnané. Lépe do zápasu vstoupil celek Zdic, který se v 10. minutě dostal do vedení. Při standardce odcentroval Tomáš Svoboda a volný Kamil Svoboda hlavou překonal brankáře Hořovicka. O chvíli později ovšem bylo vyrovnáno. „Hořovicko z první standardky, která byla proti nám, vyrovnalo. Hráče jsem před zápasem upozorňoval, ať při standardkách hrají důrazně a agresivně. Standardky, to je náš velký problém. Jak soupeř zahrává standardní situaci, tak to smrdí gólem,“ uvedl trenér Zdic Miroslav Porsch. Dodejme, že o vyrovnání se postaral Jaroslav Černý. Od tohoto momentu byli aktivnější hráči zdické Olympie. „Zdice se pak dostaly do několika šancí, nastřelily dvě tyče, měly trochu smůly,“ podotkl trenér Hořovicka B Jiří Lukavský. Gól již v prvním poločase nepadl a tak se odcházelo do kabin za stavu 1:1.

Ve druhé půli se karta mírně obrátila. V 55. minutě se dostalo do vedení družstvo Hořovicka, když se po přihrávce Koláře prosadil Oldřich Černý – 1:2. O deset minut později ovšem Zdice vyrovnaly. Po přihrávce Proška poslal Kment hlavou míč do sítě – 2:2. „Šance pak byly na obou stranách, ale my jsme asi měli gólovější,“ poznamenal trenér Zdic Porsch. Podobný názor sdílí i trenér hořovického béčka. „Šance se střídaly na obou stranách. Ve druhé půli jsme se dostávali do šancí více my. Kolář neproměnil brejk. Remíza asi odpovídá průběhu zápasu,“ podotkl Jiří Lukavský.

Zdický trenér byl s přípravným zápasem a výkonem hráčů spokojen. „Bylo to kvalitní přípravné utkání. Hořovicko má kvalitní mužstvo, mladé a důrazné kluky. Byl jsem s tím spokojen, splnilo to, co jsem chtěl,“ uvedl trenér Porsch, kterému se zamlouval výkon hráčů Zdic. „Hráli jsme s kvalitním soupeřem. Řekl bych, že jsme byli i docela fotbalovější,“ podotkl Porsch, který přiblížil přípravu zdického celku. „Kluci dostávají na trénincích zabrat, ale přesto dokáží předvést na hřišti kvalitní výkon, i když s míčem moc zatím netrénujeme. Zatím děláme fyzickou sílu a výbušnost, takže zatím míč moc nebyl. Přesto jsem s utkáním spokojen. Bylo to kvalitní utkání, splnilo, co jsme chtěli,“ dodal trenér Porsch.

Trenér Hořovicka B musel řešit problémy se sestavou. „Vzhledem k tomu, že dva kluci přijeli ve čtyři ráno z Itálie a bylo nás jedenáct, takže jsme neměli nikoho na střídání, tak jsem byl spokojen, že jsme to alespoň odehráli a neudělali ostudu,“ podotkl trenér Lukavský, který nebyl s výkonem hráčů příliš spokojen. „Máme na čem pracovat. Hrajeme o třídu výš než Zdice, tak bychom je měli přehrávat, být pohyblivější a důraznější, a to na hřišti vidět nebylo,“ uvedl trenér Lukavský, jehož svěřenci dohrávali zápas o deseti. „Potřebujeme rozšířit kádr. Máme dvanáct hráčů a v áčku mají také zdravotní problémy, takže nám nikdo nepomáhá. Dohrávali jsme o deseti, protože jeden hráč se zranil. Asi patnáct minut jsme hráli o deseti,“ dodal na závěr trenér Hořovicka B.