Žebrák – Rokycany B 6:3

Fotbal, příprava

Jediný zástupce berounského okresu na turnaji v Hrádku byl i na zmrzlé škváře technicky na výši. Do not mu nahrála také absence stabilního gólmana FC Rokycany B, jehož náhradník z pole při vší snaze napodobit nedokázal. Po několika závarech před rokycanskou svatyní (způsobenými právě nejistými zákroky brankáře) udeřilo poprvé ve čtrnácté minutě. Žebrák nastřelil břevno a akce dále pokračovala. Na jejím konci byl Krejčí, který otevřel skóre. Tentýž hráč se za chvilku trefil podruhé – 2:0. Snížit mohl Křen, nejnebezpečnější útočník rokycanského béčka, jenže jeho pokus zastavila branková konstrukce. Na opačné straně to z úhlu zkoušel nepřesně Kebrle, ovšem hlavičkující Kára se ve 40. minutě postaral o třetí gólový zápis Spartaku. Až těsně před přestávkou se dočkali borci z Husových sadů. Kapitán Lukáš Brož dotlačil z malého vápna míč do sítě – 3:1.

Po změně stran to až do šedesáté minuty vypadalo opticky vyrovnaně, jenže pak udeřil Žebrák. Po brejku na jeden dotek měl Barborka snadnou úlohu a pár minut na to si dal stoper Lanči vlastní branku. Žebrák tak vedl již 5:1. Když poté Kuška upravil stav v 76. minutě na 6:1, vypadalo to na rokycanské Waterloo. Mladíci ale zabojovali a Brož snížil na 6:2. V poslední minutě ještě Tichý obešel tři zadáky Žebráku i brankáře a dal výsledku definitivní podobu – 6:3.

Branky: Krejčí 2, Barborka, Kuška, Kára, vlastní – Brož 2, Tichý. Poločas: 3:1.

První kolo na turnaji v Hrádku celkově nabídlo brankové hody. Ve třech utkáních totiž padlo dohromady 29 branek. Hrádek porazil Příkosice 12:0 a Raková zdolala Volduchy 7:1. O víkendu pokračuje turnaj druhým kolem. To začne v sobotu od 10 hodin střetnutím FC Rokycany B – Raková. Ve 14.30 si to rozdá Žebrák s rezervou Příkosic a v neděli odpoledne se střetnou Volduchy s domácím Hrádkem.