V tabulce se Žebrák pohybuje po polovině soutěže ve spodních patrech. „V tabulce jsme na dvanáctém místě, ale tato skupina je velice vyrovnaná. Páté Lety mají jen o tři body více než my,“ upozorňuje Filip Vondrák, kterému je jasné, na čem musí Žebráčtí nejvíce zapracovat. „V jarní části bude potřeba více se střelecky prosadit,“ podotkl Vondrák, který dodal, že je potřeba, aby góly nestříleli jen Křejčí s Tožičkou.

Fotbalisté mají za sebou již více než měsíc přípravy. „Zimní příprava pod vedením trenéra Miroslava Nesnídala začala 10. ledna. V přípravě má Žebrák přátelská utkání s celky Městečka, Pavlíkova, Zbirohu, Hořovicka a Loděnice,“ uvedl sekretář klubu, který také zmínil zimní soustředění. „Začátkem března je naplánováno soustředění v Solenicích,“ upřesnil Vondrák. Poté došla řeč na změny v kádru. „V zimní přestávce z mužstva nikdo neodešel a některé posily jsou zatím v jednání,“ uvedl sekretář Vondrák, který zmínil i cíle pro druhou polovinu soutěže. „Hlavním cílem do jara je udržet se v I.B třídě a hlavně přivážet nějaké body ze hřišť soupeřů,“ dodal Vondrák.

V Žebráku ovšem nemají jen A mužstvo dospělých. Ve III.B třídě hraje béčko dospělých. „B mužstvo mělo dobré výsledky v první části podzimu a drželo se na předních příčkách tabulky. V posledních kolech se mu ale přestalo dařit a ztratil několik bodů i na domácí půdě,“ poznamenal sekretář klubu. „Ale i šesté místo s devatenácti body je slušné,“ dodal Vondrák, který dodal, že trenérem mužstva je Václav Raška.

Žebrácký dorost odehrál podzim v okresním přeboru a v osmi zápasech vybojoval dvanáct bodů. Trenér Jiří Hnízdíl si dává do jara za cíl, aby se jeho svěřenci posunuli v tabulce výš.

Dobře si po podzimu vedou žebráčtí žáci, kteří vedou s dvadvaceti body skupinu B okresního přeboru. Druhé Hostomice ovšem mají na kontě shodný počet bodů. Cílem pro jaro je udržet první místo.

Dobře si vede také přípravka, o kterou se starají Tomáš Kuník s Petrem Kokešem. V činnosti je také žebrácká minipřípravka, o kterou se starají Miroslav Krejčí a Václav Mašek.

Václav Sameš