Žebrák – Rožmitál 2:0

Domácí nastoupili oslabeni o několik opor. „Museli jsme nastoupit bez Káry a Roztočila, kteří jsou zranění, a bez Lehockého, který dosluhoval trest za vyloučení z podzimu,“ uvedl trenér Žebráku Miroslav Nesnídal, který dodal, že tyto absence byly v prvním poločase na výkonu Žebráku znát. „Rožmitál častěji útočil, naše obrana v čele s Ťažkým měla hodně práce udržet čisté konto,“ poznamenal Nesnídal.

Hosté byli v úvodu utkání aktivnější a několikrát se dostali i do zakončení. Střely Leitermanna, Maška a Eisenreicha ovšem gólem neskončily. S postupem času Žebrák vyrovnal hru a přišly i šance Spartaku. Kebrle ale poslal míč nad břevno, Štěpnička branku také těsně minul a gólem neskončily ani dva pokusy Krejčího.

Po změně stran domácí hráči naplno převzali iniciativu a hned v 50. minutě se mohli dostat do vedení. Raškovi ovšem na brankové čáře sebral míč z kopaček brankář Ondračka. Následnou převahu Žebrák korunoval v 67. minutě vedoucím gólem. Krejčí našel z trestného kopu volného Tožičku, který poslal míč pohotově do sítě – 1:0. Po chvíli mohl zvýšit Raška, na Ondračku ale nevyzrál. I nadále měli domácí více ze hry a v 83. minutě pojistil vedení Žebráku Štěpnička, který zužitkoval přihrávku Tožičky – 2:0. V samém závěru utkání se mohl prosadit také Kurej, který se dostal až před branku, jeho střela ale podél brankové čáry doputovala do autu. Žebrák tak nakonec vyhrál 2:0 a v tabulce se posunul na osmou pozici.

Branky: 67. Tožička, 83. Štěpnička. ŽK: Barborka – Mašek, Velek, Kott. Rozhodčí: Hejný. Diváci: 80. Poločas: 0:0.

Žebrák: Ťažký – Barborka, Jirovský, Raška, Nesnídal, Štěpnička, Knop, Kuška F., Kebrle, Tožička, Krejčí. Střídal: Kurej.

Rožmitál: Ondračka – Mužík, Váně, Trefný, Hruška, Mora, Mašek, Leitermann, Eisenreich, Velek, Drachsler. Střídal: Kott.