V této době vrcholí přípravy a dolaďují se detaily, aby tato akce navázala na minulé, velmi úspěšné ročníky. Start závodu je v neděli v 10 hodin na sídlišti u základní školy v Žebráku.

Přihlášky k běhu přijímá Josef Kadeřábek (adresa: Sídliště 289, Žebrák, 267 53) na tel. 724 370 472 nebo na 311 533 104. Přihlásit se také závodníci budou moct v závodní kanceláři před závodem. Ta bude otevřena v základní škole v Žebráku v sobotu 9. srpna od 14 do 20 hodin a v den konání závodu v kulturním klubu. Vypsány jsou všechny tradiční kategorie mužů i žen.

I letos se Žebrácké pětadvacítky zúčastní většina českých předních běžců , ale také běžci rekreační z celé České republiky a zahraničí.
Pořadatelům se opět podařilo zajistit špičkové zahraniční běžce. Na start se opět postaví dvojnásobný vítěz Žebrácké pětadvacítky Jonathan Kimeli Koilegei z Keni, kterému budou za největší soupeře zřejmě Julius Kiprono z Keni a v Žebráku vždy vynikající Poláci Adam Draczynski a Darius Kruczkowski. Mezi ženami bude letos velkou favoritkou Inna Lebedeva z Ukrajiny. Zatím není jisté, jestli se letošní Žebrácké pětadvacítky zúčastní oblíbené české závodnice Petra Kamínková a Jana Klimešová.

V průběhu závodu, kdy běžci opustí trať ve městě, proběhne na okruhu na sídlišti oblíbený Lidový běh pro zdraví s VZP a Jarmilou Kratochvílovou na 1,1 kilometru. Po doběhu budou ihned losovány ceny pro účastníky tohoto závodu. V loňském roce se tohoto Lidového běhu zúčastnilo více než sto padesát běžců všech věkových kategorií. Lidový běh startuje v 10.35 hodin.

Žebrácká pětadvacítka nese jméno vynikajícího závodníka Waltera Bednáře. Tento výborný běžec se dokázal probojovat až do československé vytrvalecké reprezentace. V roce 1976 se Bednář přestěhoval z Prahy do Žebráku a zde se oženil. Jeho žena Jiřina je dodnes v organizačním výboru Žebrácké pětadvacítky. Walter Bednář v Žebráku začal organizovat řadu běhů a stál také u zrodu Žebrácké pětadvacítky. Walter Bednář zemřel v roce 1999. Čest jeho památce.

Václav Sameš