Berounský trenér zmínil jeden z důvodů, proč Berounští prohráli. „Libiš hrála hrozně důrazně. Bylo to až příliš, ale rozhodčí jim to pouštěl,“ podotkl Lacina, který dodal, že měl obavy, aby utkání ve zdraví dochytal. Agresivita domácích si vybrala svou daň. „Vlček musel střídat, byl hodně otřesen,“ poznamenal berounský trenér. Důraz domácím přinesl v prvním poločase ovoce a o půli byl stav 2:0 pro Libiš.

Po změně stran se hosté zlepšili. „Druhou půli jsme neodehráli špatně,“ poznamenal Lacina. Berounští brzy snížili na 2:1, jenže pak po chybě inkasovali na 3:1. Snížit pak mohl ve velké šanci Dochtor, který ale na domácího brankáře nevyzrál. „A oni nám pak hned z protiútoku dali na gól 4:1,“ uvedl Lacina, který nastínil, jak padl čtvrtý gól Libiše. „Vystavovali jsme hráče do ofsajdu a on pak šel téměř od půle sólo. Já jsem zariskoval a on mě přehodil,“ zmínil Lacina, který se poté nechal vystřídat a mezi tyče nastoupil Hejcman.

V hokeji střídání brankářů přináší často hráčům impuls. Nejinak tomu bylo i ve fotbalovém utkání v Libiši. „Říkal jsem si, že je hotovo. Šel jsem se svléct a během sedmi minut to bylo 4:3,“ uvedl Lacina. Ve zbytku zápasu měl Beroun značnou převahu. „My jsme je pak nepustili za půlku. Oni se jen bránili a odkopávali míče,“ zmínil berounský trenér. V nastavení mohl hostům zajistit bod Choc, který ale o pár centimetrů minul šibenici. „To je o štěstíčku, které teď nemáme. Za druhou půli jsme si bod určitě zasloužili,“ dodal trenér Lacina.