Sedlčany – Beroun 1:5

Berounští měli před zápasem jasný cíl. „Jeli jsme pro tři body, nic jiného jsme nebrali,“ uvedl trenér Vladimír Lacina, který hráčům naordinoval hodně ofenzivní taktiku. Berounští hráči měli soupeře napadat již od hranice velkého vápna a snažit se co nejdříve dostat do vedení. „To se nám ze začátku vedlo. Radek Klička dal ze standardky gól. Naběhl si tam a dal hlavou krásný gól,“ poznamenal Lacina.

Jenže po trefě ze 6. minuty se hostům přestalo dařit. „Z nepochopitelných důvodu nás to ukolébalo. Přestali jsme soupeře napadat,“ uvedl berounský trenér. Přesto mohli Berounští své vedení po chvíli zvýšit. Marek Horel ovšem tutovou šanci neproměnil. „Kdyby to proměnil, bylo by po zápase,“ zmínil berounský trenér. Jenže domácí dokázali poté vyrovnat. Ve 35. minutě překonal berounského brankáře po odraženém míči střelou z voleje Tichý. Stavem 1:1 také skončil první poločas.

„O půli proběhla v kabině dost velká bouřka. Říkal jsem, že do toho musíme jít sebevědomě, nenechat jim prostor, zatlačit je a dát gól,“ přiblížil přestávkové dění trenér Lacina. Berounští hráči si evidentně dali říct a do druhé půle vstoupili jako vyměnění. Již po sedmi minutách poslal hosty do vedení Šíma a po chvilce se prosadil i Hájek. V 66. minutě pak zvýšil na 1:4 Dochtor a poté se ještě jednou prosadil Hájek.

„Měli jsme to pevně v rukou. Nedali jsme ještě hromadu šancí. My jsme jich měli ve druhé půli snad sedm. Kdyby dal Hájek čtyři branky, nikdo by se nemohl divit,“ poznamenal trenér Lacina, který nebyl s výkonem příliš spokojen. „Já bych byl spokojen, kdyby zápas skončil 0:7 nebo 0:8. Takhle jsem byl s první půlí hodně nespokojen a také jsem to dal v kabině o půli dostatečně najevo. Hráči si to uvědomili a druhou půli plnili, co jsem od nich chtěl,“ dodal berounský trenér Lacina.

Beroun: Lacina – Novák, Klička, Vlček, Šíma – Osvald (Choc), Němec, Dochtor, Neuman (Vopěnka) – Horel, Hájek.