Přestože vynikající Patejdl, který se na určitý čas loučil s mužstvem, svými zákroky přiváděl domácí hráče k zoufalství a dlouho držel naději na body, jeho spoluhráči by v neděli nevstřelili branku, ani kdyby se hrálo do tmy.

Tuchlovice – Loděnice 2:0

Již v 5. minutě se celý loděnický tábor zlobil na rozhodčího, že chvat jako z řeckořímského zápasu v podání domácího stopera na F. Pospíšila nebyl oceněn pokutovým kopem. Po chvilce se do šance dostal domácí Jalaghonia, branku ale netrefil. V 19. minutě zahrozili při trestném kopu hosté, Dostálovi i Herejtovi ale chybělo k míči pár centimetrů. Ve 33. minutě pak hledal Hejduk centrem opět nabíhajícího Jalaghoniu, ale ten hlavou branku znovu minul. V 35. minutě byli zelenobílí nejblíže k brance. To předvedli rychlou, kolmou akci, na jejímž konci Mráz uvolnil M. Šmída, ale ten v pokutovém území, tváří v tvář Zelenkovi, jen nastřelil vybíhajícího brankáře. O dvě minuty později se Tuchlovice dostaly do vedení. To centrovaný míč po rohovém kopu propadl až k nekrytému Šterzlovi, který holení poslal míč do sítě – 1:0.

Druhý poločas přinesl podstatně víc vzruchu. V 51. minutě dokázal Kovač na poslední chvíli zablokovat únik Hejduka a v 57. minutě byli domácí hráči blízko branky, ale první střelu po úniku Výborného Patejdl vyrazil a oblouček z dorážky skončil na břevně. V 65. minutě se pak dostal do úniku F. Pospíšil, vracející se obránci jej ale stačili zbrzdit a následující nedůrazná střela nebyla pro Zelenku problémem. V 70. minutě byla k vidění další šance hostů. Po rohovém kopu trefil Herejt hlavou spojnici břevna a tyče a ani v následujícím závaru nedokázali hosté dotlačit míč do sítě. V 78. minutě opět čaroval Patejdl, který zlikvidoval hlavičku střídajícího Stuchlého z několika kroků. V 82. minutě dosáhli domácí hráči na pojistku vedení. To Patejdl ještě stačil zlikvidovat nájezd Peroutky, poté i dorážku Střely, ale na další dorážku Stuchlého, který přebíral míč po přiklepnutí spoluhráče na ofsajdové hraně, už nic dělat nemohl – 2:0.

O minutu později dlouhý výkop přeskočil domácího obránce a Herejt běžel za míčem sám, ale v poslední chvíli se lekl dobíhajícího spoluhráče a míč poslal mimo branku. V 87. minutě si pak na kolmici za obranu naběhl Dostál, ale jeho zakončení bylo lahůdkou pro domácího brankáře. V 89. minutě ještě mohl vstřelit čestný úspěch zelenobílých Grau, ale jeho dělovka ze střední vzdálenosti, po které se Zelenka jen ohlédl, minula jen o několik centimetrů tyč domácí branky. V nastaveném čase se pokusil Stuchlý, který hodně oživil domácí hru, dát Patejdlovi branku z poloviny hřiště. Ten ale ukázal znovu své kvality, když stačil míč padající přesně pod břevno vyškrábnout na roh.

Zelenobílí se znovu přesvědčili, že se dá hrát s každým. Domácí celek, kterému na jaře jen těsně unikl postup do krajského přeboru, byl lepší jen v kvalitě zakončení.

Loděnice: Patejdl – Paleček, Herejt, Kovač, Frydrych – Novák (83. J. Šmíd), Grau, Mráz, Dostál – F. Pospíšil (76. Majer), M. Šmíd (58. Miška).