Stašov – Březová 2:1

V úvodu utkání se sice hosté dostali do dvou šancí, Dupač ani Karel Červenka ale neuspěli. S přibývajícími minutami domácí začali Březovou především kondičně přehrávat a i když byli často před brankou hostů, střelecky přímo vyhořeli. Stašovští zahodili řadu šancí, Tomáš Eichenmann dokonce netrefil z deseti metrů prázdnou branku. Brankář Košťálek byl někdy i se štěstím k nepřekonání. Stašov se dostal do vedení až ve 27. minutě, když Tomáš Eichenmann z metru dotlačil míč do sítě. Ve 35. minutě pak mohl být hostující Zajíc rád, že ostrý zákrok ocenil rozhodčí jen žlutou kartou. V závěru poločasu se i hosté dostali do šancí, úspěšní ale nebyli. A když ani dorážka Müllera ve 41. minutě neskončila gólem, šlo se do kabin za stavu 1:0.

Ve druhé půli domácí zaskočili Březovou rychlým gólem. Hned ve 46. minutě zakončil Carván průnik po levé straně razantní střelou a bylo to 2:0. Stašovská obrana dobře dirigovaná Kuličkou se starala především o rychlého Červenku a k zakončení ho nepustila. Někdy to ovšem bylo i za cenu faulu, jako v 56. minutě a následný trestný kop z hranice vápna usměrnil nádhernou střelou do šibenice Dupač – 2:1. Kontaktní gól přinesl oživení na straně hostů. To navíc umocnil příchod Marka Košťálka, který dal hře nový impuls. Březová se hodně zvedla, domácí rovněž prostřídali, ale to je srazilo. V 80. minutě zkoušel Kulička z padesáti metrů překvapit Košťálka, který stál na hranici velkého vápna. Ale dalekonosná střela skončila těsně nad břevnem. Březová v závěru usilovala o bod, její úsilí ale přibrzdilo odstoupení Michala Zajíce pro zranění a protože nebyl nikdo, kdo by jej vystřídal, dohrávali hosté o deseti. Jejich snahu o vyrovnání mohla ukončit razantní střela Milana Eichenmanna, která ale skončila na tyči. V 95. minutě doběhl na poslední standardku hostů do vápna i brankář Košťálek, gólu se ale Březová nedočkala.

Stašov mohl v první půli zápas jednoznačně rozhodnout ve svůj prospěch. I když si nakonec domácí vítězství zasloužili, tak druhý poločas z jejich strany nebyl dobrý. Stašov hodně polevil a tím nabídl hostům remízu, od které nebyla Březová daleko. Stašov sice kondičně Březovou prohnal, sám ale má také o čem přemýšlet.

Branky: Eichenmann T., Carván ml. – Dupač. Rozhodčí: Marek. ŽK: Eichenmann T., Zajíc, Kulička, Šabat. Diváci: 60. Poločas: 1:0.

Stašov: Čermák – Fast, Šabat J., Kulička, Šabat V., Eichenmann M., Vágner, Carván ml., Eichenmann T., Hubáček (Kučera), Vávra (Hauptvogel).

Březová: Košťálek – Hnízdil, Spousta J., Rešl (Kalina), Dupač, Zajíc, Červenka J., Müller, Žák, Vokáč Zb. (Košťálek M.), Červenka K. ⋌(vip)