V průběhu podzimní části se klubu podařilo dobře a kvalitně posílit. Na hostování z Chaloupek přišel zkušený Dupač a z Hořovicka Březovou posílil Čapek. „Mrzí nás ale, že se zatím nezapojili mladí hráči. Pochválit můžu dorostence Vokáče, na kterém je vidět, jak se neustále zlepšuje. Rovněž s trénováním nemůžeme být spokojeni. To musíme zlepšit, neboť jarní část bude určitě náročnější a nám jde o to, abychom v ní obstáli,“ má jasno Hnízdil.

Ztráta jediného bodu na první místo tlačí Březovou do role favorita. „My s tím ale vůbec nepočítáme. A kdyby taková situace měla nastat, museli bychom zvážit řadu okolností. Jak finance, tak i kvality hráčského kádru. Takové úvahy ale zatím neřešíme. Nikam se netlačíme a budeme považovat za úspěch umístění v první polovině tabulky,“ uvedl předseda, trenér a hráč v jedné osobě.

Faktem je, že Březová většinu zápasů neodehrála v optimální sestavě. Dlouhodobě byli zranění Ryska, Ježek a Zajíc. Navíc přišlo i vyloučení Špačka. „Jednoznačně nám nevyšlo domácí utkání se Rpety, kterým jsme podlehli 1:3. Ovšem musím uznat, že soupeř hrál velmi dobře. Pokud mám vybrat povedené utkání, zvolil bych vítězný duel na hřišti Běštína,“ řekl Hnízdil, který zároveň trénuje i mládež ve Spartaku Žebrák.

Jediné, co nováčka třetí třídy tlačí, jsou finance. „Bohaté sponzory nemáme, ale jsme rádi za každou poskytnutou korunu. Na činnost nám podle možností přispívá i obecní úřad,“ uvedl Hnízdil a zároveň dodal, že hráčský kádr by neměl doznat před jarní částí soutěže změn. „Trénovat začneme po novém roce, nicméně fyzičku by si měl hlídat každý sám. Budeme opět využívat umělku v Broumech a snad se dohodneme i se Bzovou. Se soustředěním nepočítáme“ uzavřel Hnízdil.

Dodejme, že nejlepším střelcem Březové je po podzimní části Ondra Mencl s devíti brankami, Čapek se pak trefil šestkrát.