Broumy – Zaječov 5:3

Domácí sice hráli ze zajištěné obrany, přesto se více příležitostí rodilo před brankou hostů. Ti v první čtvrthodině utkání brankáře Schovánka vůbec neohrozili. Broumy byly nebezpečnější. V 8. minutě pálil Novák do tyče a dorážku brankář hostů reflexivně vykopl. O dvě minuty později již domácí slavili. Parádně z otočky se trefil Spousta.

Po chvíli ovšem bylo srovnáno. Klekner z trestného kopu překvapil Schovánka. Ve 25. minutě mohli jít domácí opět do vedení, Spousta ale trefil z dvaceti metrů břevno. Po chvilce ale Broumy přece jen udeřily. Trestný kop tečoval hlavou Novák a bylo to 2:1. O dvě minuty později již vedli domácí o dva góly. Míč prošel podél branky až ke Štochlovi, který měl snadnou úlohu. Další branka již v první půli i přes několik šancí nepadla.

V úvodu druhé půle mohl snížit Kolkop, brankáře ale nepřekvapil. To domácí Skřivan byl úspěšnější a Broumy zvýšily náskok na 4:1. To se již ozvali bubeníci, kteří podkuřovali jejich prostor dýmovnicemi. To se ale nelíbilo rozhodčímu Bidšovskému, který rázně zakročil. V 53. minutě hosté snížili na 4:2, drama se ale nekonalo. O dvě minuty později přidali domácí pátou branku a bylo rozhodnuto. V závěru pak přišla jedna karta za druhou. Vše odstartovalo nesportovní chování Bureše, který byl vyloučen. Po dvou žlutých kartách pak musel pod sprchy i Palek a Broumy tak dohrávaly v devíti. Třetí červenou pak dostal hostující Rydrych za faul na hráče, který postupoval sám na branku. A tak obě mužstva dohrávala v neúplných sestavách. Hosté sice v závěru snížili, domácí si ale vedení pohlídali.

Vítězství nechává domácí ve hře o postup. Zaječov sice bojoval, na oslabené Broumy to ale nestačilo.

Branky: Skřivan 2, Spousta, Novák Jan, Štochl – Klekner 3. ŽK: Studený, Solar, Klekner, Palek, Chvojka. ČK: Bureš, Palek – Rydrych. Rozhodčí: Bidšovský. Diváci: 70. Poločas: 3:1.

Broumy: Schovánek – Novotný, Vlach, Bureš, Štochl (Rosenbaum), Chvojka, Spousta, Veverka (Pergler), Palek, Skřivan (Damek), Novák Jan.

Zaječov: Studený – Anýž, Rydrych Martin, Hrabák, Solar, Tauš, Somr (Kratochvíl), Šos, Stelšovský, Kolkop, Klekner.

Chvojka: Bylo to vydřené vítězství

Domácí byli jasným favoritem zápasu se Zaječovem, jenže Broumy nastoupily s řadou náhradníků a hráčský dres musel obléknout i trenér Chvojka, který se krátce vyjádřil ke střetnutí. „Z naší strany to bylo hodně vydřené vítězství. Prostě nám chybělo šest hráčů základní sestavy. Museli nastoupit, včetně mě, i hráči, kteří tři roky neviděli hřiště,“ zmínil trenér Broum, který byl po zápase spokojen. „Myslím si, že jsme si vítězství zasloužili. Já jsem spokojen jak s výsledkem, tak i s rozhodčím Bidšovským, i když nám udělil dvě červené karty. Ty byly oprávněné,“ podotkl trenér Chvojka, který se vyjádřil i na adresu gólmana Schovánka. „Brankář měl sice slabší den, ale musíte si uvědomit, že za celý zápas toho na něj moc nešlo, a to se pak špatně chytá,“ zmínil trenér Broum, který se také krátce vrátil k prohře v Oseku v minulém kole. „Tam jsme doplatili na individuelní chyby. Za týden nás čeká další těžký soupeř v Podluhách, ale to už bychom měli být v plné síle,“ dodal Chvojka, který stále věří v postup.