V prvním poločase byla k vidění poměrně vyrovnaná hra, blíže ke gólu ovšem měli hosté, kteří se dvakrát ocitli osamoceni tváří v tvář brankáři Lacinovi. Ten ovšem v utkání exceloval. „Říkal jsem si, že nesmím dostat gól a musím něco chytit. Je to strašně o štěstí. Ten hráč na mě šel sám, tak jsem si říkal, je to jejich první šance, dostaneme gól a je po nás. Je to o štěstí, někdy to člověk chytí, někdy ne,“ uvedl trenér Lacina.

Poločas nakonec skončil bez branek. „O půli jsme si říkali, že musíme být trpěliví, nesmíme to otevřít, abychom nedostali zbytečný gól. Hráli jsme vzadu na nulu,“ poznamenal Lacina, který vyzýval hráče k trpělivosti. „Já jsem o půli mluvil o tom, že pokud budeme trpěliví, tak to přijde a gól můžeme dát klidně v samém závěru, ale nesmíme inkasovat. A to se povedlo,“ zmínil Lacina, který prozradil i taktiku, se kterou na soupeře Berounští šli.

„My jsme hodně využívali kraje, což teď hodně trénujeme. Je pozitivní, že to kluci začínají plnit. Začínáme mužstvo přečíslovat už od obrany. Kladu jim na srdce, aby to obránci přečíslovali po krajích, aby to zatáhl obránce, následoval centr a všichni záložníci se tlačili do vápna a zakončovali to,“ uvedl berounský trenér.

Tato taktika ovšem příliš úspěchu nepřinesla. „Oni měli ve středu obrany vysokého Bartoně, který to výborně sbíral. O půli jsme si říkali, že to musíme dát na zem, že tam přes něj musíme jít kombinačně, jeden na jednoho nebo narážečkou. Abychom ho překonali. On všechny centry přečetl a sebral,“ nastínil berounský trenér, jehož svěřenci ve druhém poločase dvakrát skórovali.

Především první trefa Horela byla výstavní. „Dostávali jsme se tam kombinačně. Řekl bych, že to od nás byl sympatický výkon. Doufám, že na něj navážeme a nastartujeme vítěznou šňůru,“ věří berounský trenér, kterého těšilo, že mužstvo neinkasovalo. „Jsme mančaft, v individualitách to vůbec není. Musí se hrát týmová hra a od toho se vše odvíjí,“ dodal trenér Lacina.