„Soustředění dopadlo skvěle. Kluci dřeli jeden za druhého. Bylo to nejlepší soustředění, jaké jsem kdy absolvoval,“ podotkl Lacina, který připravil pro hráče hodně pestrý program. „Od rána to bylo náročné. Nejnáročnější trénink byl před snídaní, pak jsme měli dopolední fázi, odpoledne jsme hodně hráli v hale a večer jsme měli posilování a takový závěrečný trénink. Kluci měli i běžky, ty ale byly na odreagování, protože v polovině týdne už kluci byli značně unavení,“ podotkl berounský trenér, který si pochvaloval nejen stmelení party, ale také využití rehabilitace s masérem.

Horské soustředění se obešlo bez komplikací. „Žádná viróza ani zranění nebylo. Jen mírné šrámy. Štěpán Vlček nezvládl kopec na běžkách a trochu si odřel obličej. To bylo úsměvné,“ podotkl trenér Lacina, který dodal, že Michal Dochtor měl jeden den teplotu.

Právě záložník Michal Dochtor, který hrál v minulosti divizi za Králův Dvůr a na podzim hostoval v Praskolesech, je zatím jedinou novou tváří v berounském kádru. Jestli ale skutečně odehraje jaro v berounském dresu se teprve uvidí. „Dokud ho nebudeme mít na hřišti v mistrovském utkání, tak s ním nemůžeme počítat,“ zmínil trenér Lacina, který narážel na letní zkušenost s Tomášem Frydrychem. Králodvorský záložník odehrál celou letní přípravu v berounském dresu, trenér Lacina s ním počítal, ale kluby se těsně před začátkem sezony nedohodly na hráčově působení v Berouně. „Nevím, jakým způsobem to bude pokračovat, ale jednání probíhají. Jedná se hodně o finanční stránku věci,“ podotkl berounský trenér Lacina.

V neděli berounští fotbalisté odehráli závěrečné utkání ve skupině na zimním turnaji v Praze ve Štěrboholech. V utkání s druhým celkem pražského přeboru si připsali Berounští první vítězství v turnaji.

Beroun – ČAFC Praha 4:3

Na hráčích Českého Lva – Unionu byla znatelná velká únava po náročném soustředění. „Na klucích bylo vidět, že to na ně padlo, protože v pátek jsme ještě čtyřikrát trénovali. Byli unavení, ale dovedli jsme to do vítězného konce,“ podotkl trenér Lacina. V utkání se tentokrát nestřetli Berounští s divizním soupeřem, ale čekalo je mužstvo ze špičky pražského přeboru. „Vycházeli jsme z toho, že soupeř bude mít podobnou kvalitu jako my. V podstatě jsou pořád ve hře o postup,“ uvedl na adresu ČAFC Praha berounský trenér a dodal, že pražský celek má svou kvalitu.

„V zápase jsme byli lepší, i když nám hra a kombinace trochu vázla. Na klucích byla vidět značná únava,“ podotkl Lacina, který připravil pro soustředění nejen fyzickou zátěž, ale na hráče čekala i taktická příprava. „Hodně jsme si povídali o taktice a o standardkách. Udělali jsme si nákresy, jak je budeme hrát, abychom soupeře mohli překvapit,“ naznačil berounský trenér Lacina, který mimo jiné také prozradil, že mužstvo začalo jinak bránit standardky soupeře. A v posledním utkání ve skupině mohli hráči teoretickou přípravu přenést do praxe.

„V tom utkání jsme si to vše vyzkoušeli. Jak bránění standardek, tak naše útočné standardky a můžu říct, že se nám, na to, že jsme si to jen malovali a zkoušeli jsme to poprvé, skoro všechny povedly,“ těšilo Lacinu, který vyzdvihl roli Marka Horela, který tradičně rozehrává většinu standardních situací. „Marek Horel to kopal skvěle. Hodně jsme hrozili z rohů, snad každý byl pro ně problematický,“ podotkl berounský trenér, který dodal, že dva rohy Berounští dokázali zužitkovat v gól.

I další dva góly Českého Lva – Unionu padly po standardních situacích. „Standardky byly výborné, kombinace byla horší. Pořád jsme se prali ve vzdušných soubojích. Možná je to i tou umělou trávou, že míč má jiný odskok,“ uvedl trenér berounského družstva, který viděl určité mezery v defenzivě. „V obraně to ne vázlo, ale soupeř se k nám dost dostával. Bylo to unaveností hráčů,“ zmínil Lacina, jenž dodal, že berounský celek inkasoval zbytečné góly. Beroun nakonec uhájil těsné vedení 4:3. „Kluci byli rádi, že vyhráli, ale bylo na nich vidět, že jsou hodně unavení,“ uvedl berounský trenér a dodal, že nyní hráče čeká zmírnění tréninků.

Branky: Horel 2, Hájek 2 – Tůma, Tryml, Fišer. Poločas: 3:2.

Tabulka:

1. Řevnice⋌7 6 0 1 2­0:9  18

2. Dukla B⋌7 5 0 2 23:12 15

3. Velim⋌7 4 2 1 ­24:18 14

4. Motorlet⋌7 4 1 2 ­21:15 13

5. ČAFC Praha⋌7 2 1 4 1­7:17  7

6. Újezd n. L.⋌7 2 0 5 15:23  6

7. Český Brod⋌7 2 0 5 ­13:23  6

8. ČLU Beroun⋌7 1 0 6  9­:23  3

V neděli 28. února se berounští fotbalisté střetnou v prvním utkání o umístění od 13.30 hodin s celkem Loko Vltavín, který obsadil ve skupině B sedmé místo.