Bzová – Třeboň 2:0

Fotbal, divize, skupina A

Hned v úvodní minutě měli domácí příležitost po rohu Krejčího, ale v šanci zaváhali. Po chvíli sii narazil Krejčí s Kovaříkem, míč se dostal k Větrovskému, který zamířil vedle. V 8. minutě se poprvé připomněli hosté, trestný kop zamířil Brozman jen do zdi, na druhé straně pokus Černého zlikvidoval třeboňsklý gólman Skála. Svižný fotbal pokračoval a Dedaj na druhé straně minul branku domácích. V té poprvé nastoupil na podzim Bezkočka. Ve 20. minutě prostrčil Bežó Ehlovi, ten posnul na Černého, střela ale gólová nebyla. Hosté ve druhé části první půle získávali mírnou územní převahu, ale domácí dobře bránili a hrozili protiútoky. Ve 26. min. po akci Kovaříka s Černým zaváhal proti brankáři Ehl. Ve 31. min. vedla Třeboň postupný útok, ten nešikovně zakončil Vohák. Vzápětí přistrčil Zvěřina Dedajovi a ten nebezpečně pálil nad domácí branku. Bzová pak musela nuceně střídat, když zraněného kapitána Krejčího nahradil Číhař a pásku si tak poprvé navlékl Kaufman hrající ve velké pohodě. Ve 39. min. střílel velmi ostře Novotný, následný závar vyřešili domácí odkopem. V závěru poločasu zahrávali domácí trestný kop, Bežó našel Černého, ale ten gólovku ještě neproměnil.

Hned v úvodu druhé půle řešili ošemetnou situaci brankář Bezkočka s Kaufmanem, který odvrátil na roh. V 50. min. se hostům nepovedl centr na osamoceného Dedaje a bylo po jejich příležitosti. Třeboň se tlačila dopředu, ale Bzová stále odolávala a dočkala se i sladké odměny. V 69. min. si pokryl míč ve vápně hostů Ehl, přistrčil Bežovi, který načechral centr na hlavu Větrovskému, který zamířil přímo k pravé tyči Skálovy branky – 1:0. V 74. min. přišel trestný kop Voháka bez gólového efektu. O šest minut později kopal Bežó další roh, Ehl zamířil z voleje jen těsně vedle hostující branky. V 83. min. rozběhl Šindelář akci, posunul Bežovi, ten našel uličkou Černého, který se řítil sám ještě s Ehlem na gólmana Skálu, ten naznačil pohyb, ale Černý mazácky zasunul k přední tyči – 2:0. Ke konci Třeboň mohutně tlačila, ale centr Voháka poslal následně Malý hlavou nad domácí branku. Pak už domácí takticky počkali na závěrečný hvizd sudího Bacíka, který zvládl svojí premiéru v divizi velmi dobře.

Bzovou tak může po velmi dobrém výkonu a zisku šesti bodů v posledních dvou zápasech mrzet výpadek z prvního kola, kdy ztratila domácí utkání se Strakonicemi. V pátém dějství divize zajíždí tým Bzové na hřiště Horažďovic, které vysoko podlehly Klatovům.

Branky: 69. Větrovský, 83. Černý. Rozhodčí: Bacík – Stančík, Berka. ŽK: 42. Číhař, 71. Bežó – 13. Zvěřina, 80. Brozman, 86. Pintér. Diváků: 220. Poločas: 0:0.

FC Bzová: Bezkočka, Kovařík (73. Hrubý), Šindelář, Bežó (90. Nesnídal), Štěch, Černý, Větrovský, Ehl, Kaufman, Dubský, Krejčí (38. Číhař). Trenér: Beznoska.

Jiskra Třeboň: Skála, Zvěřina (64. Hačka), Sláma (76. Kupec), Tůma, Vohák, Dedaj, R. Novotný, Brozman, Procházka, P. Novotný (54. Pintér), Malý. Trenér: Wolf.