Králův Dvůr – Czarni Zagan 2:4

V první půli sice měli Králodvorští více šancí, jenže zahodili co se dalo. Rafael netrefil prázdnou branku, Bureš dokonce neproměnil ve 12. minutě penaltu. Hosté vypadali fotbalověji, ale do šancí se příliš nedostávali. Výjimkou byly situace z 15. a 31. minuty. V prvním případě potrestal velkou hrubku Sebastiana Nováka pohotový Kaczmarek, ve druhé šanci hostů povodil sice Gancarczyk dva protihráče, vystřelil ale nad branku. Králodvorští zahrozili ve zbytku první půle třikrát. Frydrych pálil po rohu těsně nad břevno a neujaly se ani dvě velké šance Michala Nováka.

Po změně stran se hra na dvacet minut vyrovnala a srovnat se mohlo i skóre. Střelu Bláhy z trestného kopu ale zlikvidoval brankář Vnuk. Gólem poté neskončily ani dva náznaky šance Králova Dvora. Po 65. minutě hosté vystřídali čtyři hráče a Králodvorští, jako by se najednou zcela vytratili ze hřiště. V 68. minutě cábelíci neskutečně zaspali při rohu, kdy nechali na přední tyči hlavičkovat zcela volného Nazara – 0:2. O tři minuty později již byl stav 0:3. Domácí jen koukali na akci a následnou slabou střelu Buchly, která zapadla k tyči. To již byl pro Králův Dvůr jasný budíček a po chvilce po centru Fulína poslal Michal Novák hlavou míč do břevna. Následnou dorážku pak poslal Rafael vysoko nad branku. Jenže cábelíci opět zapomněl bránit, sólo Buchly ovšem vychytal Čaba. V 79. minutě dostal výsledek nádech debaklu. Řehoř na hranici šestnáctky fauloval zbytečně Buchlu a Kaczmarek vzápětí proměnil nařízenou penaltu – 0:4.

Králodvorští zmírnili porážku až v samém závěru utkání, kdy dvakrát jako přes kopírák dostal Michal Novák míč za obranu a s chladnou hlavou překonal polského brankáře. Poslední přípravu hrají cábelíci s Admirou Praha v Karlštejně již v sobotu od 15 hodin!

Branky: 87. a 88. Novák M. – 15. a 79. Kaczmarek (druhá z pen.), 68. Nazar, 71. Buchla. Poločas: 0:1. ŽK: Bureš (KD). Diváci: 60.

Králův Dvůr: Kudrna (46. Čaba) – Bureš (46. Minařík), Šilhavý (46. Bláha), Novák S. (46. Krupička) – Machovec (46. Řehoř), Himl, Sabou, Frydrych (46. Lehovec), Fulín – Novák M., Rafael.