FK Králův Dvůr

Cábelíci zahajují sezonu, stejně jako před rokem, na domácí půdě zápasem s rezervou Mladé Boleslavi. Připomeňme, že v minulé sezoně Králodvorští prováhali začátek zápasu a po dvaceti minutách prohrávali 0:2. Nakonec v závěru Králodvorští vydřeli alespoň bod za remízu 2:2. Výhodou cábelíků by tentokrát mohl být fakt, že v neděli odpoledne hostí áčko Mladé Boleslavi celek Příbrami.

Mladoboleslavští v přípravě odehráli sedm zápasů s bilancí 4 – 1 – 2. Nestačili na Bohemians Praha a Pardubice, remizovali se Slavií Praha B a porazili Trutnov, Meteor Praha, Hradec Králové B a Teplice B. Celkově měla rezerva Mladé Boleslavi v přípravě skóre 21:12. Je ovšem nutno zmínit, že tuto bilanci hodně ovlivnilo vítězství 7:0 nad Trutnovem. V období přípravy nikdo z hráčů Mladé Boleslavi nevynikal střelecky. V sedmi zápasech se třikrát prosadili Synek, Hadziresic, Řezníček a Volf.

A jak si vedli cábelíci? Králodvorští fotbalisté odehráli v přípravě osm utkání s bilancí 5 – 1 – 2 a s celkovým skóre 14:11. Nejlepším střelcem Králova Dvora byl v přípravě Michal Novák, který skóroval šestkrát, tři góly zaznamenal Jan Kyklhorn. Cábelíci v přípravných zápasech zdolali Kladno, Vlašim, Zličín, Doubravku a Koloveč. Remíza se zrodila v utkání s Admirou Praha a cábelíci nestačili na Horní Měcholupy a polský celek Czarni Zagan. Je nutno ovšem podotknout, že v těchto třech zápasech králodvorský trenér Kučera především zkoušel nové tváře v kádru cábelíků. A těch je opravdu mnoho. Celkově rozšířilo kádr Králova Dvora deset hráčů a další možná ještě přibudou!

Podle všeho se tedy dá v neděli od 17 hodin v Králově Dvoře očekávat hodně vyrovnaný zápas. Překvapením určitě bude, v jaké sestavě cábelíci nastoupí. Je totiž vysoce pravděpodobné, že se do základu podívá několik nováčků.

FK Hořovicko

Příznivce divizního Hořovicka čeká v prvním mistrovském utkání nové sezony cesta na hřiště nováčka z Litole, který se dostal do divize poprvé v historii klubu. Litol v uplynulé sezoně obsadila v krajském přeboru až páté místo, nakonec ale v soutěži nahradila celek Řevnic. Ačkoliv litolský kádr neprodělal velké změny, výsledky z přípravy naznačují, že Hořovicko nečeká na malém hřišti v Litoli nic lehkého.

Litol v přípravě porazila Libuš 4:3, když všechny góly vstřelila v prvním poločase. Poté Litolští remizovali s divizními Čelákovicemi 3:3 a remíza se zrodila i v pohárovém utkání s divizní Přední Kopaninou. Ta postoupila na penalty. V posledním přípravném utkání dostala Litol pořádnou facku, na půdě třetiligových Ovčár prohrála 0:6. Z tábora Litole je před prvním mistrovským utkáním slyšet tradiční nováčkovská euforie. Dá se očekávat, že bude k vidění hodně bojovný zápas.

A jak si vedli v přípravě Hořovičtí? Trenér Mysliveček se přes léto snažil do sestavy zapracovat několik mladých hráčů a tak se na výsledky příliš nehledělo. Hořovičtí prohráli s Libuší 2:3 a stejně poraženi odešli i ze zápasu s Přední Kopaninou. V podbrdském poháru ovšem Hořovicko rozstřílelo Admiru Praha 8:1 a remizovalo s Horními Měcholupy. Výborný výkon podali Hořovičtí v poháru, ve kterém porazili Vyšehrad 4:2. Hořovicko vyhrálo i v poslední přípravě, kdy deklasovalo celek Radotína 6:1. Kádr posílil kvalitní útočník Veselý a ze Žebráku se vrátil do Hořovic Jaroslav Štěpnička. Tím ale výčet posil nekončí. O dalších hráčích vedení Hořovicka ještě jedná.

Český Lev - Union Beroun

V kádru Českého Lva – Unionu Beroun nezůstal kámen na kameni. Řada hráčů během léta odešla. Skončili například Horel, Němec, Dochtor, Neuman. Hráčskou kariéru navíc ukončil Vladimír Lacina, který ještě na jaře nastupoval pravidelně do branky. Nyní se již bude věnovat jen trénování berounského áčka. Místo jmen, která byli fanoušci zvyklí vídat v berounské sestavě v uplynulé sezoně, přišla řada nových fotbalistů. Kádr se tedy z velké části skládal a přípravné období tak bylo hodně náročné. Je velkou neznámou, v jaké sestavě nakonec Český Lev – Union v prvním utkání nastoupí. Ještě v posledním týdnu před vypuknutím mistrovské soutěže totiž do Berouna mělo přijít několik hráčů z Motorletu Praha.

Berounští v přípravě porazili Dobřichovice 4:2, Lhotu 4:0, remizovali s Novým Knínem a se Spartakem Příbram a prohráli s Rokycany 1:4. Tyto výsledky ovšem příliš nevypovídají o aktuální síle Českého Lva – Unionu. Tu odhalí až první mistrovské zápasy. K prvnímu se vypraví Berounští na hřiště nováčka Čáslavi B. Tedy nic jednoduchého. Z tábora Čáslavi B jdou v posledních dnech zprávy o velké řadě zranění a absencí hráčů kvůli nemocem. Je tedy otázkou, s čím domácí do zápasu půjdou. Zdali zraněné a nemocné nahradí dorostenci, či hráči z druholigového áčka. To ale čeká v neděli odpoledne zápas v Kladně.

Derby dorostu

První kolo má o víkendu na programu i krajský přeboru dorostu, ve kterém se v letošní sezoně představí celky Hořovicka a Českého Lva – Unionu Beroun. A hned úvodní zápas nabídne zajímavé měření sil. Hořovicko totiž v derby přivítá právě Beroun. Zápas bude zajímavý i z toho hlediska, že oba celky nehrály v minulé sezoně krajský přebor. Hořovičtí po velkém boji sestoupili z divize a Beroun si vybojoval postup z I.A třídy dorostu. Je těžké odhadovat kvality obou celků. Více napoví až sobotní derby, které se hraje v Hořovicích.

Rozpis utkání

ČFL: FK Králův Dvůr – FK Mladá Boleslav B (NE – 17.00 – Grimm – Janoch, Hudeček).
Divize: FK Litol – FK Hořovicko (SO – 17.00 – Čurda – Schröter, Krupa).
KP: FC Zenit Čáslav B – Český Lev – Union Beroun (NE – 17.00 – Pechanec – Suchý, Kubečka).
KP dorostu: FK Hořovicko – Český Lev – Union Beroun (SO – 11.00/13.15 – Zelenda, Klečka).