Kučera sáhne ke změnám sestavy

Cábelíci v prvním kole neuspěli na hřišti nováčka ze Záp, kde doslova prospali začátek a dvougólové manko se jim poté již nepovedlo smazat. Trenér Kučera kritizoval po utkání výkon mužstva, a tak před druhým kolem vyvstává otázka, zda-li dojde ke změnám v základní sestavě. „Něco určitě uděláme. Hráči musí vidět, že když zahrají špatně, že je někdo nebude pořád držet nad vodou," zmínil trenér cábelíků Miloslav Kučera. Králodvorští jdou do zápasu s jasným cílem vyhrát. „Doma je to povinnost," ví Kučera, který věří, že cábelíky přijde v prvním domácím mistrovském utkání sezony podpořit hodně diváků. „Byl bych rád, kdyby nás přišli podpořit diváci, aby je to bavilo a nezanevřeli na nás," podotkl trenér Králova Dvora. Zápas s Domažlicemi, které také v prvním kole prohrály 1:2, bude hodně náročný. „Domažlice skončily v loňské sezoně bodově stejně jako my. Mají velmi dobré mužstvo, navíc jsou farmou Plzně a to se nasčítává. Bude to určitě těžký zápas, ale těch nás čeká ještě třiatřicet. V této soutěži není jediný lehký soupeř," uvedl trenér Miloslav Kučera. A s jakou taktikou půjdou cábelíci do zápasu? „Budeme chtít ten zápas co nejdříve rozhodnout, ale je mi jasné, že se to nemusí povést a nemusí se povést i to, že domácí vyhrají. Budeme se ale snažit udělat pro to vše," slibuje trenér Králova Dvora, který si vybavuje oba zápasy s Domažlicemi z loňské sezony. V tom domácím cábelíci remizovali 0:0. „To jsme byli nemohoucí. Ten zápas jsme určitě měli vyhrát," zmínil Kučera. V Domažlicích pak cábelíci vyhráli 1:0. „Tam jsme měli šance, ale i domácí . Jsou to vždy hodně vyrovnané zápasy," připomněl Kučera. Dodejme, že cábelíci hrají v tradiční čas, tedy v neděli od 17 hodin.

Promění tentokrát Hořovicko šance?

Na domácím hřišti se představí i divizní fotbalisté Hořovicka. Ti v prvním kole remizovali na půdě Rokycan 2:2, tento výsledek ale považují Hořovičtí za ztrátu. V zápase totiž neproměnili řadu šancí. „S hrou jsme byli spokojení, s neproměňováním šancí už ne. Jinak to byl z naší strany vyzrálý výkon. Kombinačně jsme hráli dobře, ale bohužel. Oni vystřelili třikrát nebo čtyřikrát na branku a dali dva góly. Je to ztráta dvou bodů," hodnotil utkání asistent trenéra Hořovicka Roman Šmerhovský. Hořovicko přivítá v sobotu od 17 hodin na své půdě nováčka z Nového Strašecí. Ten v prvním kole remizoval se Štěchovicemi 0:0. „Hrál se kvalitní fotbal a myslím, že se to muselo všem líbit. Hosté byli spíš fotbalovější, my jsme naopak měli víc brankových a finálních šancí. Bohužel se nám nepodařilo žádnou z tolika proměnit a škoda i nastřeleného břevna. Mohli jsme vyhrát, ale vzhledem k průběhu celého zápasu remízu bereme. Při troše štěstí jsme opravdu na tři body sahali," zhodnotil první vystoupení Nového Strašecí v divizi kouč Miloslav Mrázek. Za zmínku určitě stojí, že o víkendu se v Hořovicích koná tradiční celorepubliková akce heligonkářů, takže zřejmě bude problém s parkováním. Pokud tedy chcete stihnout začátek utkání, raději tentokrát vyjeďte o něco dříve.

Beroun hraje doma již od 14 hodin

Na domácím hřišti se představí i fotbalisté Českého Lva – Unionu Beroun, kteří přivítají Na Máchovně družstvo Nové Vsi. Berounskému družstvu se první kolo nepovedlo, když prohrálo v Dobřichovicích 0:4. Nová Ves, kterou vede zkušený František Kajgr, zřejmě bude patřit k hlavním favoritům krajského přeboru a Beroun tedy nečeká vůbec nic jednoduchého. Jak se Český Lev – Union vypořádal se silným soupeřem můžete sledovat v sobotu od 14 hodin Na Máchovně. Za zmínku určitě stojí, že berounské áčko bude na podzim hrát své domácí zápasy od 14 hodin.
Oba zástupci berounského okresu v I.A třídě jedou o víkendu hrát na půdu soupeřů. Zelenobílí se v sobotu vypraví do Slaného a Cerhovice v neděli jedou do Petrovic. Za fotbalem můžete vyrazit na řadu dalších zápasů. O víkendu se hraje první kolo okresního Poháru České pošty a naplánována je také řada přípravných zápasů. Rozpis zápasů najdete v rubrice „Kam za fotbalem".