Prokázalo se to už loni. Na podzim Kučerova parta sice v Kladně prohrála 1:2, ale skoro celé utkání byla lepší a jen dvě chyby v závěru ji připravily o lepší výsledek.

Na jaře doma kromě začátku Královák jasně diktoval průběh utkání a výsledek 2:0 byl pro hosty hodně milosrdný.
„Vzpomínám si, že tehdy v Kladně jsme opravdu byli jasně lepší a pak udělali chyby a prohráli. Podobné to bylo naposledy s Domažlicemi, takže věřím, že se kluci poučí a už se jim nic podobného nestane," usmívá se Kučera, který včera už zdaleka nebyl tak naštvaný, jako v pondělí. „Já vždycky rychle vychladnu a už jsem se k tomu v kabině ani nevracel. Je mi jasné, že kluci ten zápas také chtěli vyhrát, bohužel se nestalo," mávl rukou.

Lodivod Cábelíků se do Kladna těší vždycky o něco víc než na normální utkání. „Přece jen to není daleko a je to takové derbíčko téhle soutěže. Kladno jsem viděl v jeho premiéře doma s Vary a mají mladý, běhavý tým. Pár jedinců se mi herně líbí," uznává Kučera.

V létě například podle informací Deníku toužil po Tomáši Roučkovi a nezastírá to. „Myslím si, že by Rouček se svým stylem více vynikl v našem zkušenějším mužstvu. Ale nevyšlo to, nedá se nic dělat," nelituje.

Bodovat by ovšem jeho celek už potřeboval, nula na kontě není příjemná. „Je nejvyšší čas se odpíchnout. I když začátek soutěže přinesl některá překvapení a nelze nic usuzovat. Ani z toho, že Chomutov má zatím pouze bod, nebo na druhé straně neznámý Převýšov bodů šest. Chytřejší budeme v půlce soutěže a úplně nejchytřejší až na konci. Vždyť třeba Chomutov přezimoval poslední a pak skončil pátý. Je opravdu moc brzy, ale bude to boj, podle mě letos půjdou dolů čtyři mužstva," odhaduje.

A Kladenští? Jejich trenér Daniel Drahokoupil byl po posledním duelu v Roudnici nad Labem rozlícený stejně jako Miloslav Kučera. Jeho však nerozzlobili hráči, nýbrž rozhodčí, který Kladnu upřel jasnou branku.

Teď by už Drahokoupil rád postavil doléčujícího se zkušeného Bartoše, otazník ale visí nad výtečným Slovákem Orolínem. Toho si Kladenští půjčují z Bohemians 1905 (jsou farmářským celkem), ale Klokani přišli v minulém kole o vyloučeného krajního záložníka Bartka a pokud neuspějí s odvoláním, bude hrát Orolín za ně.

Co se týče Cábelíků, byl Drahokoupil opatrný. „Získali jsme záznam z jejich utkání v Zápech, teprve si ho ale prostudujeme," řekl.

Zápas začne v 10.15 hodin a řídit by ho měla trojice  Šedivý –  Tryzna, Vít.