Loni čtvrtý tým soutěže se totiž v létě stal farmou prvoligového 1. FK Příbram, odkud přišel nejen nový kouč František Barát, ale s ním i řada hráčů. Sedmé místo v poločase třetí ligy je poměrně slušným odrazovým můstkem pro jarní odvety.

S průběhem podzimní sezony je ostatně spokojen i zkušený trenér František Barát, jemuž pokazily radost jen výpadky v závěru. „S umístěním, výkony i výsledky jsem spokojen, ale měli jsme mít o dva až tři body víc. Nepovedl se nám však závěr sezony, zejména v domácím prostředí, kdy byly těžké terény, a našim starším klukům trochu došla šťáva," glosoval kouč Cábelíků první polovinu sezony.

Na jejím konci si jeho soubor trochu pokazil reputaci, když doma utrpěl debakly 2:5 s Převýšovem a 1:4 s Louňovicemi. „Výsledky sice vypadají jasně, ale oba zápasy byly vyrovnané. Bohužel jsme museli dohánět náskok soupeřů, čímž jsme odkryli defenzivu a doplatili na hru vabank," podotkl Barát.
Fotbalisté Králova Dvora předváděli atraktivní fotbal, který byl bohatý na góly. Se šestatřiceti vstřelenými brankami jsou Cábelíci druhým nejlépe střílejícím týmem.

„Směrem dopředu jsme měli sílu, s čímž souvisí i naše problémy v defenzivě. Sestava se totiž často měnila, třeba vedle stopera Šilhavého se během podzimu vystřídalo šest až sedm parťáků, což bylo znát na kompaktnosti obrany, která je na změny nejcitlivější," vysvětlil Barát.
Trenér Cábelíků se mohl spolehnout na trefy útočníků Šlapáka a v závěru sezony i velezkušeného šikuly Petra Švancary.

Fotbalový bavič z Příbrami se blýskl šesti zásahy ve čtyřech duelech a předvedl, že hrát pořád ještě umí. „Velká škoda pro nás i pro něj, že se v Jirnech zranil a v závěru chyběl kvůli natrženému svalu. Byl totiž velmi produktivní a uměl se individuálně prosadit," litoval trenér Králova Dvora absence zkušeného forwarda.

Ten ho příjemně překvapil svým přístupem. „I když má nějaké jméno, choval se perfektně. Museli jsme mu trochu přizpůsobit hru, aby vynikly jeho individuální schopnosti. Ale vyplatilo se na něj pracovat, protože dával i připravoval góly. Navíc je šoumen, což přitáhlo do hlediště další diváky," pochvaloval si Barát spolupráci se Švancarou.

Kromě Švancary se během podzimu v sestavě Králova Dvora objevili další zkušení ligoví borci jako Tarczal či Husár, kteří neměli herní vytížení v Příbrami.

„To je ostatně smysl farmy, aby hráči, kteří se nevejdou do ligového áčka, měli nějakou herní praxi," podotkl Barát, jenž kvůli časté rotaci fotbalistů může zapomenout na koncepční práci.

„Zatímco jiné farmy mají svůj kádr, který doplňují podle potřeby o hráče z ligy, u nás je to jiné. Králův Dvůr má jen deset kmenových fotbalistů, z toho čtyři z Příbrami na hostování, a zbytek se doplňoval podle toho, kdo byl volný, a jaké byly priority trenéra Tobiáše. Je to spíš manažerská práce, protože někteří s námi nastupují bez jediného společného tréninku," popsal zkušený kouč spolupráci s 1. FK Příbram.

Autor článku: Miloš Krátký