Králův Dvůr přivítá mužstvo jara z Tachova. Ten před týdnem zdolal poslední Hořovicko 4:1, když využil všechny chyby hostů, kteří nedali tři vyložené šance.
Před hodně očekávaným utkáním odpovídali na otázky Deníku hlasem jednotným trenér Cábelíků Jiří Sabou a jeho hrající asistent Tomáš Šilhavý.

Vaši sobotní hosté patří k překvapením jara. Nebo až tak velké překvapení to pro vás není?
Tachov má hodně zkušený tým, výborně poskládaný, jsou organizovaní, má odolné a soubojové typy hráčů, kteří navíc umí hrát fotbal. Pro nás osobně to byl již před sezonou jeden z kandidátů na postup, což se plně potvrzuje.

V sobotu půjde o souboj předních týmů třetí ligy. Bude zápas svázán taktikou nebo spíše útočný?
Nevíme, s jakou taktikou přijede Tachov. Pro nás se nic nemění, hrajeme doma, chtěli bychom odehrát dobrý zápas a bodovat. Otázkou je, kdo vlastně bude moci nastoupit, trošku se nám totiž nyní nakupila marodka.

Západočeši mají dobré standardky, i díky výškové vybavenosti svých hráčů. Budete na ně připraveni?
Tachov má výborné standardky a my víme, že pokud chceme v tomto zápase uspět, musíme je dobře bránit. Nicméně až samotný zápas ukáže, jak dobře jsme se připravili.

Králův Dvůr láká na to, že chce hrát dopředu a dávat góly. Mohou se diváci těšit i tentokrát?
Určitě každý tým chce hrát dopředu a dávat góly. Bohužel někteří naši ofenzivní hráči mají zdravotní problémy a až těsně před zápasem se uvidí, kdo z nich bude moci nastoupit. Ve spojení ještě s kvalitou soupeře očekáváme, že se do šancí budeme dostávat těžko. Nicméně o to produktivnější potřebujeme být a věříme, že naše diváky nezklameme.

S jakým výsledkem budete spokojeni?
Před zápasem chceme vždy vyhrát. Proto v tuto chvíli musíme odpovědět, že s vítězstvím. Ale při kvalitě Tachova nás také bude zajímat, jaký výkon jednotliví hráči podají, vzhledem k tomu, že již řešíme složení našeho mužstva pro příští sezonu.