Králův Dvůr - Třetiligoví fotbalisté Králova Dvora poprvé v sezoně vyhráli. V utkání s Českými Budějovicemi B podali cábelíci v prvním poločase dobrý výkon. Po změně stran sice domácí hráči hodně chybovali, vítězství si ale vzít nenechali.

23.8.2009

ČFL: Králův Dvůr - Č. Budějovice B 3:1Foto: DENÍK/Josef Kardoš

Králův Dvůr - Č. Budějovice B 3:1

Po úvodní oťukávací desetiminutovce mohli jít Králodvorští do vedení. Nejprve ale brankářVlk zneškodnil velkou šanci Veselého a po chvilce se vytáhl i při pokusu Saboua. Následnou dorážku Nováka na čáře vyhlavičkoval jeden z hostujících obránců. Hosté poprvé zahrozili v 19. minutě, Mácha hlavičkoval těsně vedle domácí branky. Ve 22. minutě se již skóre měnilo. Při rohu se hlavou prosadil Kyklhorn - 1:0. Neuběhly ani dvě minuty a domácí jásali podruhé. A opět po standardce. Při trestném kopu tečoval stoper Šilhavý míč těsně před Vlkem a balon zaplul do sítě - 2:0. V 31. minutě se gólu dočkali i hosté, ovšem za vydatné pomoci cábelíků. Při rohu si hlavičkující Novák smolně vstřelil vlastní gól - 2:1. Ve zbytku prvního poločasu se hrálo v režii domácího celku. Ve 33. minutě mohl Novák odčinit vlastence, po ukázkové uličce od Veselého jej ale vychytal Vlk.

Po změně stran již nebyl k vidění tak pohledný fotbal. Domácí již nebyli tolik aktivní a hlavně začali hodně chybovat. Hosté se sice snažili vyrovnat, ale domácí branku víceméně neohrozili. Rozhodnutí nakonec přišlo v 86. minutě, kdy se parádně trefil střídající Bláha - 3:1. V závěru si cábelíci vedení pohlídali a po zápase tak mohli slavit první letošní vítězství.

Branky: 22. Kyklhorn, 24. Šilhavý, 86. Bláha - 31. vlastní. Rozhodčí: Janoch. Poločas: 2:1. ŽK: Mašát, Svátek (Oba ČB). Diváci: 500.

Králův Dvůr: Tesař - Kyklhorn, Trantina (83. Bláha), Tlustý, Petr, Nejepsa, Novák (57. Fulín), Bureš, Šilhavý, Sabou, Veselý (74. Vejmelka).

Č. Budějovice B: Vlk - Bakala, Novák, Jasanský (81. Šimánek), Peroutka, Svátek, Nekvinda, Tischler (64. Klavík), Mácha, Kaňák (46. Sibčic), Mašát.

Autor: Jan Vildmon

23.8.2009 VSTUP DO DISKUSE

Romantika dávných lásek láká k valentýnským výletům po kraji

PRVNÍ miminko, dcera Emma, se narodila 14. ledna 2018 manželům Kotlářovým. Emmičku si rodiče odvezli domů do Nučic.
10

FOTOGALERIE: Vítáme miminka narozená v měsíci lednu

Husa bez provázku a výcvik lavinových psů: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 18. a 19. ledna 2018.

AUTOMIX.CZ

Exoti na prodej: O těchto autech jste určitě nikdy neslyšeli. Ale můžete je mít

Přijde vám, že je aktuální vozový park na našich silnicích poněkud uniformní a nudný? Nezoufejte. Stačí si otevřít nějakou velkou celoevropskou inzerci, zadat jako značku „jiné“ a už se na vás hrne přehršel bizarních a zajímavých aut, která na silnici jen tak nepotkáte. My jsme vybrali šest z našeho pohledu nejzvláštnějších.

Tři kluby, dva v soutěžích

Berounsko – Zajímavá je situace u mládežnického hokeje na Berounsku. Kromě Berounských Medvědů hraje soutěž i Spartak Žebrák.