Domažlice – Králův Dvůr 3:0

Vystoupení cábelíků v Domažlicích nebylo z nejpovedenějších a toho si je vědom i králodvorský trenér Miloslav Kučera. „Já jsem náš mančaft normálně nepoznával. Hráči přijeli s nosy trochu nahoře. Asi si mysleli, že když hrajeme u soupeře, který je o třídu níž, že to bude snadné,“ uvedl Kučera, který dodal, že Domažlice cábelíky spravedlivě potrestaly.

Jenže králodvorští hráči se nechovali právě nejlépe. „Pak ještě docházelo k nejrůznějším incidentům na hřišti. Naše podrážděné mužstvo to neuneslo a abych řekl upřímně, dělali jsme ostudu,“ nebral si trenér Kučera servítky. Pozitivně ovšem bral, že tato lekce přišla v závěru přípravy a nikoliv v rozběhnuté soutěži. „Jsem docela rád, že jsme ostudu udělali před začátkem mistrovských bojů. Chce to, abychom se z toho poučili a doufám, že se to už nebude opakovat,“ dodal trenér Králova Dvora.

Králodvorští dojeli na neukázněnost

V utkání padaly branky až ve druhém poločase. „První dva góly jsme dostali po zbytečných faulech z trestných kopů. Ve druhé části druhé půle, kdy si myslím, že jsme jakž takž začali hrát, jsme z brejku dostali na 3:0,“ nastínil průběh zápasu trenér Miloslav Kučera, který vzápětí shrnul celé utkání. „Doplatili jsme na totální neukázněnost. Spravedlivě jsme prohráli. Kdybychom měli ručník, tak jsme ho poslali na hřiště,“ podotkl trenér cábelíků.

Zajímavostí je, že v minulosti, kdy cábelíci hráli divizi, vedly kluby Králova Dvora a Domažlic soudní při. „Měli jsme kdysi drobnou nesrovnalost s Domažlicemi, ale nyní s jejich vedením vycházíme velmi nadstandardně. Krásně jsme se tomu všemu zasmáli a teď jsme se zasmáli našemu výkonu. Mimo hřiště vládla velmi přátelská atmosféra, na hřišti to bylo mnohem horší,“ podotkl trenér Kučera.

Jak avizoval trenér Kučera, kádr cábelíků v závěru přípravy nedoznal změn, „Za každou cenu jsme hráče nesháněli. Často se ozývá spousta manažerů a doporučují hráče, ale to by musel být „top borec“ a na žádného takového jsme nenarazili, takže do kádru jsme nechtěli zasahovat,“ uvedl Kučera, který ale nevyloučil, že v průběhu jara může cábelíky nějaký hráč posílit. „Není všem dnům konec. Mohlo by se něco ještě udát během měsíce do přestupního termínu. Ale na tom netrváme, to by musela být náhoda,“ podotkl trenér cábelíků.

Průměrná bilance se trenérovi nelíbí

Králodvorští zakončili přípravu s bilancí pěti výher, dvou remíz a pěti porážek. „Ta bilance mi zas takovou radost nedělá, protože to ukazuje jednoznačně na to, že jsme průměrní. S tím nikdy nejsem spokojen. Jsme průměrní, to se mi nelíbí, to mě nebaví,“ uvedl na závěr Kučera.

Dodejme, že k prvnímu mistrovskému utkání jara se cábelíci vydají do Mladé Boleslavi.