KOLÍN – KRÁLŮV DVŮR 1:1 PK 4:5

Zápas v Kolíně nebyl pro Cábelíky jednoduchý, v první půli měli sice více ze hry, na konci poločasu ale měli domácí dvě velké šance. „Je to pořád dokola. Neproměníme šance a pak za to pykáme," posteskl si trenér Kolína Tomáš Staněk.

Úvod patřil hostům. Hadaščok trefil tyč, Volešákův pokus vyrazil Vízek na roh. „Myslím, že první půle byla vyrovnaná. Míč na kopačkách jsme měli vice my," uvedl hostující Pavel Pilík, na něhož se chvíli po poločase soustředila pozornost.

Minutu po změně stran se totiž po přihrávce od Hadaščoka výstavně trefil právě Pilík. „Povedl se nám začátek druhé půle, přišel rychlý brejk vyřešený střelou na zadní tyč. Míč mi posunul na levou stranu Hadaščok a já z hranice vápna levou nohou vystřelil, gólman neměl šanci," usmíval se střelec úvodní branky.

Domácí se pak vrhli do dobývání branky hostů. Jelínek v dobré pozici přestřelil, Kučerův chytrý obstřel skončil také těsně vedle. V 70. minutě se Kolín dočkal. Po Kučerově rohu se míč dostal ke Štočkovi, který rozjásal hrstku diváků. „Gól jsme dostali po standardce, to se nám poslední dobou stává více. Byl to sice odehraný balón, ale pak byl vrácený na zadní tyč, tam byl Štoček úplně volný," viděl vyrovnávací branku Pilík.

Radost Kolína však nemusela vydržet dlouho. O minutu později domácí obrana propadla, Volešák však její zaváhání nepotrestal. „Škoda, to byla velká šance," litoval Pilík. Pak málem udeřilo na druhé straně. Kučera ale trefil pouze tyč. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Hosty mohl poslat do vedení Balšánek, jeho pokus vytěsnil Vízek na roh.

V posledních dvou minutách přišly velké šance domácích. Veselý a Brunclík netrefili bránu ze dvou metrů. „Hráči v ČFL by se nemělo tohle stávat. Minimálně jedna šance měla skončit gólem," podotkl Staněk.

Došlo tak na penaltový rozstřel. „Chtěli jsme urvat ještě bodík navíc, ale počasí bylo špatné. Hodně pršelo a taky ty penalty pak vypadaly, ale soupeř je kopal ještě hůře, tak jsme spokojení za druhý bod," řekl Pavel Pilík. V páté sérii penalt měl přitom mečbol domácí Štoček, ale nedal. Rozhodlo se až v deváté sérii. Kouřil poslal balón vedle, zatímco Kilián mířil přesně.

Kolínu nepomohlo ani to, že brankář Vízek zneškodnil tři pokusy soupeře. „Soupeř byl kvalitní, těch gólovek jsme měli ale víc my. Hra, kromě prvních dvaceti minut, nebyla špatná. Co se týká penalt, není možný, abychom jich pět neproměnili. Navíc byly lajdácky kopnutý," zlobil se domácí trenér.

Králův Dvůr se chystá na poslední utkání podzim, ve kterém přivítá v sobotu na domácím hřišti od půl druhé Viktorii Žižkov. „Zápas se Žižkovem bude složitý, soupeř má formu. Ale my uděláme vše, ať máme po půlce třetí místo a vyhrajeme," dodal Pavel Pilík.