Králův Dvůr po nevydařené generálce měl v týdnu hlavní úkol. Tím bylo doplnit kádr vzhledem k množství zraněných hráčů, aby Cábelíci mohli směle čelit loňskému vítězi A skupiny České fotbalové ligy Domažlicím.

Utkání se hraje v pátek od 18 hodin a v dresu domažlické Jiskry mohou diváci vidět i dva nedávné prvoligisty, kádr totiž posílili Václav Procházka a Martin Fillo z prvoligového Zlína. Trenér Pavel Vaigl odešel do divizního Senca Doubravka a nahradil ho bývalý asistent trenéra Viktorie Plzeň Pavel Horváth. „Myslím si, že soupeři se na nás budou připravovat jinak než na jiné zápasy s ohledem na to, jaké máme fotbalisty a jak jsme dopadli minulou sezonu. Králův Dvůr minulou sezonu doma docela zalezl. Musíme mu dát rychle gól, abychom se tam netrápili,“ uvedl před utkáním fotbalista Domažlic Jan Zajíček.

V sobotu od 17 hodin začnou svojí pouť divizní soutěží Hořovice i Komárov. Pod Remízek zavítá nováček Tachov, který však má se soutěží dlouholeté zkušenosti.

Divizním nováčkem je Tachov, který tak zakončil svoji několikaletou postupovou pouť tam, kde dlouhá léta působil. V dresu Západočechů mohou zaujmout především navrátilci z Německa Roman Umanskyi a Kirill Semenov, kteří budou pro domácí trenéry neznámou veličinou. Hořovice ale budou chtít hrát doma svojí hru a vstoupit do soutěže úspěšně.

Komárov pod vedením trenéra Marcela Máchy vyrazí do Českého Krumlova. Nebudou se ale kochat krásami tamního zámku, ale především je bude zajímat výkon tamního Slavoje. A také svůj. Každý zisk z prvního utkání bude cenný a v závěrečném účtování může hrát při předpokládané vyrovnanosti divize jako v minulé sezoně velkou roli.

Už v půl jedenácté v sobotu se chystá velká sláva v Chlumci. Nováček krajského přeboru přivítá nedalekou Dobříš. Někteří hráči se velmi dobře znají, Dobříš to nemá daleko, takže očekáváme rekordní návštěvu v ochozech chlumeckého stadionku. Chlumec v přípravě nejprve zdolal Duklu Jižní město 3:2 a v generálce překonal Kovohutě Podlesí 7:3. Zajímavostí je příchod brankáře Pavla Šebka, který naposledy hájil barvy divizního Komárova.

Do I.A třídy naskočí i Český lev-Union Beroun, který se představí v sobotu od 16 hodin na půdě Sokola Sedlec-Prčice. Po pádu z krajského přeboru budou berounští příznivci zvědavi, jak se po velkém odlivu hráčů se soutěží jejich celek vyrovná.